Перейти до основного змісту
Росіяни вивезли до Криму артефакти із "Камʼяної могили"

Росіяни вивезли до Криму артефакти із "Камʼяної могили"

Росіяни вивезли до Криму артефакти із "Камʼяної могили"
. Заповідник "Камʼяна могила", фото: Вікіпедія

Росіяни продовжують грабувати культурні цінності України. Тепер вони вивезли до тимчасово окупованого Криму експонати із заповідника "Камʼяна могила" у Запорізькій області. Про це повідомляє Центр Національного Спротиву.

"У кримському музеї-заповіднику "Херсонес Таврійський" окупанти відкрили виставку із 120 археологічними артефактами, які вивезли з музею "Кам’яна Могила", що розташований на тимчасово окупованій території Запорізької області", — йдеться у повідомленні.

Ще у січні 2023 року "директорка" музею "Херсонес Таврійський" Олена Морозова повідомляла, що з Криму виїхала делегація, щоб вивчити фонди заповідника.

У ЦНС також додали, що росіяни вивозять цінні речі і з Бердянського художнього музею.

Що відомо про "Камʼяну могилу"

"Кам'яна могила" — світова пам'ятка давньої культури в Україні поблизу Мелітополя, з 2008 року — Національний історико-археологічний заповідник.

Пагорб, що тисячоліттями слугував людям вівтарем для відправлення язичницьких обрядів, містить декілька тисяч унікальних стародавніх наскельних зображень — петрогліфів. Хронологія петрогліфів охоплює величезний період від епохи пізнього палеоліту до середньовіччя (XXIV—XXII тис. до н. е. до X—XIII ст.), що робить пам'ятку унікальною.

З 2006 року заповідник є претендентом на включення до списку об'єктів всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Входить до "7 чудес" України.

Раніше Суспільне Культура повідомляло, що росіяни вивезли золоті артефакти візантійського періоду із музею-заповідника "Херсонес Таврійський".

З окупованого Севастополя до Великого Новгорода "поїхали" вироби з кістки, глини та інших матеріалів. Також мозаїчне панно – фрагмент підлогової мозаїки, довжиною 2 метри та шириною метр.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

Топ дня

Вибір редакції

На початок