Затримані у Білорусі бойовики могли готувати теракт. МЗС попросило в України інформацію про них

Затримані у Білорусі бойовики могли готувати теракт. МЗС попросило в України інформацію про них

Оновлено
Затримані у Білорусі бойовики могли готувати теракт. МЗС попросило в України інформацію про них
. Associated Press

Затриманих у Білорусі російських найманців приватної військової компанії Вагнера підозрюють у підготовці теракту, проти них порушили кримінальну справу. Тим часом до білоруського МЗС викликали посла Росії і радника-посланника України задля отримання роз'яснень та інформації щодо бойовиків.

Як пише білоруське бюро Радіо Свобода із посиланням на слова державного секретаря Ради безпеки Андрія Равкова, після затримання бойовиків було проведене екстрене засідання Центральної виборчої комісії.

За його словами, близько 200 бойовиків залишаються на волі в Білорусі, вони перебувають у розшуку, а виявлені — є "голкою в копиці сіна".

Равков додав, що затримані вже дали свідчення. Згодом кандидат у президенти Андрій Дмитрієв зазначив, що Равков також заявив, що в Росії, поблизу Пскова і Невеля, готуються нові групи бойовиків.

Як пише Белта, до Міністерства закордонних справ Білорусь 30 липня по черзі були запрошені надзвичайний і повноважний посол Росії Дмитро Мезенцев і радник-посланник, виконувач обов'язків керівника посольства України в Білорусі, Петро Врублевський.

"З урахуванням підтверджених відомостей про участь низки затриманих в бойових діях на території Донецької та Луганської областей України, українського походження і наявності українського громадянства у деяких з них у Петра Врублевського запрошена релевантна інформація, яка може бути використана для всебічного аналізу і оцінки причин їх присутності в Білорусі", — повідомили у міністерстві.

У білоруській дипустанові також попросили посла Росії дати "ґрунтовні роз'яснення щодо цілей та інших аспектів прибуття і перебування у Білорусі цієї групи осіб, багато членів якої мають доведений досвід участі в збройних конфліктах".

Окрім того, білоруська сторона звернулась до української сторони щодо перевірки причетності затриманих до скоєння злочинів в Україні.

Що відомо

  • Правоохоронці Білорусі в ніч на 29 липня затримали під Мінськом 32 бойовиків іноземної приватної військової компанії "Вагнера".
  • Відомо, що після прибуття до Мінська вони заселилися в один з готелів і мали виселитися 25 липня, але покинули готель 27 липня і переїхали в один з санаторіїв Мінського району.
  • За даними адміністрації санаторію, приїжджі звернули на себе увагу нехарактерною для російських туристів поведінкою й одноманітним одягом у стилі мілітарі.
  • Стосовно групи Слідчим комітетом проводиться перевірка.
  • МЗС Білорусі викличе послів РФ та України з приводу затримання бойовиків російської приватної військової компанії ПВК "Вагнера".
  • Влада Білорусі вирішила посилити свої державні кордони з Росією та іншими країнами.
На початок