Лукашенко кличе Венедіктову до Білорусі через "вагнерівців". Вона поговорила з генпрокурором

Лукашенко кличе Венедіктову до Білорусі через "вагнерівців". Вона поговорила з генпрокурором

Оновлено
Лукашенко кличе Венедіктову до Білорусі через "вагнерівців". Вона поговорила з генпрокурором
Колаж, Суспільне

Генпрокурорка Ірина Венедіктова у телефонній розмові зі своїм білоруським колегою Олександром Конюком підтвердила намір запитувати видачу затриманих у Білорусі бойовиків іноземної приватної військової компанії "Вагнера".

Як повідомляє ОГПУ, Венедіктова зазначила, що наразі готуються клопотання про екстрадицію 28 осіб, серед яких є дев'ять українців. Після цього Офіс генпрокурора направить відповідні запити до генпрокуратури Білорусі. Конюк уточнив, що рішення про видачу "вагнерівців" прийматимуть після одержання відповідних запитів.

Раніше президент Білорусі Олександр Лукашенко доручив запросити в Білорусь генеральних прокурорів України та Росії для розгляду в ситуації із затриманими бойовиками. В Офісі генерального прокурора не виключили ймовірність того, що приймуть запрошення.

"Поки що запрошення офіційного не отримали, коли отримаємо — тоді буде реакція, зараз його немає. Коли отримаємо офіційне запрошення, — тоді будемо вирішувати", — повідомили Суспільному у пресслужбі генеральної прокурорки Ірини Венедіктової.

В Офісі генерального прокурора додали, що є офіційним органом, тому будуть вивчати питання, коли надійдуть відповідні документи.

Як пише білоруське видання "Белта", Лукашенко заявив про свої наміри на нараді щодо забезпечення безпеки виборчої кампанії.

"Щоб зняти ці балачки з приводу так званих "33 богатирів" (затриманих в Білорусі членів приватної військової компанії Вагнера — ред.), я попрошу генерального прокурора. Ми вчора довго розмовляли на цю тему з президентом України Володимиром Зеленським. Моя позиція була однозначною: у нас є білоруські закони, правопорушення вони здійснювали на території Білорусі. Все те, що у нас сьогодні в Слідчому комітеті виявлено, ми знаємо", — сказав Лукашенко.

Він доручив запросити в Білорусь генеральних прокурорів України та Росії.

"Всі ж стурбовані цією проблемою, серйозна проблема. Покладіть втрьох (генеральні прокурори — ред.) перед собою міжнародні договори і угоди з Російською Федерацією і Україною, й які ми підписали в багатосторонньому плані (ми ж зобов'язання взяли на себе і в цій ситуації теж), наші закони. Голова Слідчого комітету вам доповість разом з Комітетом держбезпеки і оперативну інформацію, і інформацію слідчих: ось документи, інформація —на стіл. Утрьох вирішите", - сказав Олександр Лукашенко.

Він додав, що якщо генпрокурори не приїдуть, питання буде вирішуватися без них.

Що відомо

  • Правоохоронці Білорусі в ніч на 29 липня затримали під Мінськом 32 бойовиків іноземної приватної військової компанії "Вагнера", яких підозрюють у намірах дестабілізувати ситуацію на тлі президентських виборів. Вибори президента Білорусі призначені на 9 серпня.
  • Відомо, що після прибуття до Мінська "вагнерівці" заселилися в один з готелів і мали виселитися 25 липня, але покинули готель 27 липня і переїхали в один із санаторіїв Мінського району.
  • За даними адміністрації санаторію, приїжджі звернули на себе увагу нехарактерною для російських туристів поведінкою й одноманітним одягом у стилі мілітарі.
  • МЗС Білорусі вирішило викликати послів РФ та України з приводу затримання бойовиків російської приватної військової компанії ПВК "Вагнера".
  • Затриманих у Білорусі російських найманців приватної військової компанії "Вагнера" підозрюють у підготовці теракту, проти них порушили кримінальну справу.
  • МЗС України заявляє, що слідкує за ситуацією навколо затримання білоруськими правоохоронцями кількох десятків російських бойовиків "Вагнера".
  • Служба безпеки України та Офіс президента ініціюватимуть екстрадицію затриманих у Білорусі членів російської приватної військової компанії "Вагнера".
  • Офіс генпрокурора звернувся до Білорусі із запитами про тимчасовий арешт "вагнерівців", яких затримали під Мінськом 29 липня.
На початок