Глави "Газпрому" та "Роснефти" поїдуть з Путіним до Китаю — Reuters

Глави "Газпрому" та "Роснефти" поїдуть з Путіним до Китаю — Reuters

Путін Сі Цзіньпін
Президент Росії Володимир Путін і голова Китаю Сі Цзіньпін у Великому Кремлівському палаці в Москві 21 березня 2023 р. Фото: Kremlin Pool Photo через AP

Глави компаній "Газпром" і "Роснефть" Олексій Міллер та Ігор Сєчін приєднаються до президента РФ Володимира Путіна під час його візиту до Китаю у жовтні.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на джерела.

Планується, що Путін зустрінеться з лідером Китаю Сі Цзіньпіном для переговорів у Пекіні та візьме участь у третьому форумі "Один пояс, один шлях" на запрошення Сі, зробленого під час візиту лідера КНР до Москви у березні.

Джерела повідомили, що в делегації також будуть інші високопоставлені російські енергетичні чиновники. Сєчін проведе власний енергетичний захід після візиту Путіна, повідомило джерело, не повідомляючи деталей.

Зазначається, що Росія зміцнює свої зв'язки з Азією, особливо з економічним центром Китаєм, щоб компенсувати скорочення торгівлі з Європою, її традиційним покупцем нафти та газу після вторгнення в Україну.

Китайсько-російська торгівля різко зросла після початку вторгнення РФ в Україну в лютому 2022 року. Росія продала азійським країнам, включаючи Китай, більші обсяги нафти, яку вона більше не може продавати на Захід через економічні санкції.

Reuters зазначає, що Росія хоче укласти угоду з продажу більшої кількості природного газу до Китаю та планує побудувати трубопровід "Сила Сибіру-2", який пройде через Монголію і матиме річну потужність 50 млрд кубометрів.

Для порівняння: нинішня "Сила Сибіру" досягне 38 млрд кубометрів газу до 2025 року.

Пропонований трубопровід поставлятиме газ із родовищ півострова Ямал у Західному Сибіру до Китаю, найбільшого у світі споживача енергії та великого споживача газу.

Китай і Росія ще не узгодили умови постачання газу цим маршрутом, включно з ціною. За словами галузевих аналітиків, переговори складні, частково тому, що Китаю не знадобиться більше газу до 2030 року.

Чи будуть підписані якісь угоди під час візиту Путіна до Пекіна, невідомо.

Востаннє Путін відвідував Пекін у лютому 2022 року, за кілька днів до відряджання десятків тисяч російських військових в Україну. Він і Сі оголосили про "безмежне" партнерство, хоча Москва каже, що це не означає військового альянсу.

Китай і війна Росії проти України

Китай не засудив Росію за повномасштабне вторгнення в Україну.

Влада КНР обережно коментує війну: з одного боку не підтримала РФ, коли ООН голосувала за резолюцію із засудженням вторгнення в Україну, а з іншого — не стала виступати проти вторгнення.

На річницю вторгнення РФ в Україну 24 лютого у Китаї оприлюднили "мирний план" щодо війни. Всього до китайського документа увійшли 12 пунктів.

25 лютого CNN із посиланням на джерела, пов’язані з американською розвідкою поінформував, що Китай розглядає можливість відправлення зброї до Росії для використання у війні проти України.

У квітні представниця Держдепу Андреа Калан в коментарі Суспільному повідомила, що США не бачать ознак того, що Китай надсилає зброю Росії.

У серпні видання The Telegraph писало, що Китай допомагає озброювати Росію гелікоптерами, безпілотниками, оптичними прицілами та найважливішими металами, які використовуються в оборонній промисловості.

На початок