РФ з початку вторгнення отримувала з Китаю компоненти для озброєння — The Telegraph

РФ з початку вторгнення отримувала з Китаю компоненти для озброєння — The Telegraph

Китай
Прапор Китаю. Ілюстративне фото: Getty Images

Китай допомагає озброювати Росію гелікоптерами, безпілотниками, оптичними прицілами та найважливішими металами, які використовуються в оборонній промисловості.

Про це пише The Telegraph.

Російські компанії, що перебувають під санкціями та займаються виробництвом ракетних установок, бронетехніки та стратегічних бомбардувальників, отримали десятки тисяч компонентів з Китаю з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Видання зазначає, що торгівля між Китаєм і Росією цього року має перевищити 200 млрд доларів, що є новим рекордом, попри те, що китайський експорт в інші країни значно впав. На основі аналізу торгових даних, експорт до РФ товарів потенційного військового призначення за 12 місяців зріс більш ніж у тричі порівняно з попереднім періодом.

Зазначається, що Китай торгує товарами подвійного призначення, що дозволяє йому обходити міжнародні санкції та стверджувати, що він веде лише законну торгівлю з Росією.

Підтримка Китаю, схоже, допомагає Росії витримати санкції, що ставить під сумнів ефективність важливої ​​частини кампанії Заходу проти Москви, спрямованої на паралізування російської економіки.

Видання зазначає, що китайські фірми поставили до РФ 1000 безпілотників, шість гелікоптерів, оптичні приціли, продукцію з титанових сплавів, що використовується у виробництві зброї, та запчастини для літаків, зокрема військових, стверджує видання.

Серед отримувачів товарів значилися МВС РФ, Росгвардія, Ростех, компанія “Туполєв” та інші державні структури РФ.

Китай і війна Росії проти України

Китай не засудив Росію за повномасштабне вторгнення в Україну.

Влада КНР обережно коментує війну: з одного боку не підтримала РФ, коли ООН голосувала за резолюцію із засудженням вторгнення в Україну, а з іншого — не стала виступати проти вторгнення.

На річницю вторгнення РФ в Україну 24 лютого у Китаї оприлюднили "мирний план" щодо війни. Всього до китайського документа увійшли 12 пунктів.

25 лютого CNN із посиланням на джерела, пов’язані з американською розвідкою поінформував, що Китай розглядає можливість відправлення зброї до Росії для використання у війні проти України.

У квітні представниця Держдепу Андреа Калан в коментарі Суспільному повідомила, що США не бачать ознак того, що Китай надсилає зброю Росії.

На початок