РФ змогла уникнути санкцій G7 щодо обмеження цін на експорт нафти — ЗМІ

РФ змогла уникнути санкцій G7 щодо обмеження цін на експорт нафти — ЗМІ

РФ змогла уникнути санкцій G7 щодо обмеження цін на експорт нафти
Кремль у Москві, Росія. Фото: АР

Росія змогла уникнути санкцій G7 (“Групи Семи”), які стосуються обмеження цін на експорт нафти.

Про це пише британська газета The Guardian з посиланням на Financial Times.

За даними видання, обійти обмеження Москва змогла завдяки флоту танкерів, які не працюють зі страховкою G7, для транспортування свого нафтового експорту.

Використовуючи цей метод, Росії вдалося знайти достатньо танкерів, щоб перевезти три чверті своєї продукції.

Як пише FT, завдяки високим цінам і зменшенню знижки на російську нафту з липня, вважається, що цього року російський уряд може заробити 15 мільярдів доларів.

Що відомо про нафтові санкції

5 грудня 2022 року набули чинності обмеження цін країн Європейського Союзу на російську нафту морського походження. 3 грудня Рада ЄС ухвалила рішення про встановлення граничної ціни на нафту, що експортується Росією, на рівні 60 доларів США за барель.

На початку травня 2022 року Єврокомісія представила країнам-членам ЄС проєкт нового пакету санкцій проти Росії, в якому, серед іншого, передбачено нафтове ембарго для РФ. На тлі цього повідомлення на світових ринках зросли ціни на нафту.

На початку липня 2022 року країни "Великої сімки" домовилися обвалити ціни на російську нафту. Створивши таким чином спеціальний механізм, завдяки якому російську нафту не купуватимуть за вищою ціною, ніж це буде прописано в спільному договорі. Механізм має запрацювати 5 грудня 2022 року.

6 жовтня ЄС затвердив 8-ий пакет антиросійських санкцій, який в тому числі закладає основу для необхідної законодавчої бази для впровадження обмеження цін на нафту, передбаченого G7. Обмеження мають набути чинності після 5 грудня 2022 року для сирої нафти та 5 лютого 2023 року для продуктів перероблення нафти.

Однак 25 листопада стало відомо, що ЄС призупинив переговори про обмеження цін на російську нафту, оскільки Польща та країни Балтії вважали попередню пропозицію щодо ціни на рівні $65 за барель "занадто щедрою" для Росії.

2 грудня після тривалих переговорів країни ЄС домовилися встановити граничну ціну на російську нафту морського походження на рівні 60 доларів за барель.

Слідом за ЄС країни G7 та Австралія запровадили обмеження ціни на нафту, що постачається морським транспортом з Росії, на рівні 60 доларів за барель.

На початок