Удари РФ по Україні "частково є відповіддю" на вибухи у Росії та Криму — британська розвідка

Удари РФ по Україні "частково є відповіддю" на вибухи у Росії та Криму — британська розвідка

Удари РФ по Україні "частково є відповіддю" на вибухи у Росії та Криму — британська розвідка
Новофедорівка, Крим, 9 серпня. Фото: скріншот, Telegram

За останні чотири дні як Росія, так і Україна зазнали надзвичайно інтенсивних атак глибоко в тилу. Надходили повідомлення про вибухи на російських логістичних об’єктах, авіабазах і командних пунктах у Криму, Краснодарському краї та Підмосков’ї.

Про це повідомляє Міноборони Великої Британії.

"Цілком ймовірно, що Чорноморський флот Росії знову зазнав потужних обстрілів. Однак вибухи на авіабазі Чкаловський поблизу Москви, ймовірно, будуть найбільшою стратегічною проблемою для російських лідерів. Це чутливе місце, оскільки тут розміщені спеціальні військові літаки, а також VIP-транспорт для російських лідерів", — йдеться у повідомленні.

Як зазначають у розвідці, повідомлення про пошкодження літака спеціальної місії Cооt (Іл-20) є особливо актуальним: точний варіант невідомий, але "ці цінні активи виконують місії, які включають збір електронної розвідувальної інформації".

У відомстві також зазначили, що протягом останнього тижня Росія неодноразово завдавала "дальніх ударів по цілях на всій території України".

"Ця незвичайна інтенсивність, ймовірно, частково є відповіддю на інциденти в Росії та Криму. Оскільки наземний бій відносно статичний, кожна сторона шукає переваги, завдаючи удару по стратегічній глибині противника", — йдеться у повідомленні.

8 вересня представник ГУР МО Вадим Скібіцький заявив, що Головне управління розвідки Міноборони України визначило список російських стратегічних об'єктів, які підлягають знищенню, і методично працює над цим завданням.

20 вересня стало відомо, що група Слідчого комітету РФ розслідує диверсію на військовому аеродромі "Чкаловський" у Московській області Росії (31 км від Москви). Внаслідок атаки 18 вересня 2023 року було суттєво пошкоджено два літаки та один гелікоптер.

У ніч на 21 вересня Крим був атакований кількома групами БпЛА. Про вибухи повідомляли жителі Євпаторії, Сімферополя, Севастополя, Сак, Новофедорівки та інших населених пунктів. Сили ППО російської армії нібито змогли знищити 19 безпілотників.

На початок