Невідомі диверсанти підірвали гелікоптер та два літаки на аеродромі у Московській області РФ — ГУР МО

Невідомі диверсанти підірвали гелікоптер та два літаки на аеродромі у Московській області РФ — ГУР МО

Літак АН-148
Літак АН-148. Ілюстративне фото: УНІАН

На військовому аеродромі "Чкаловський", що знаходиться у Московській області Росії (31 км від Москви) група Слідчого комітету РФ розслідує диверсію, внаслідок якої 18 вересня 2023 року було суттєво пошкоджено два літаки та один гелікоптер.

Про це повідомляє Головне управління розвідки Міноборони України.

"Подія викликала неабияку істерику у вищих військових коридорах — на аеродромі базуються урядові літаки, так звані "літаки судного дня" та спеціальні літаки-розвідники", — йдеться в повідомленні.

За даними української розвідки, на аеродромі, який ретельно охороняється, невідомі заклали вибухівку та підірвали літаки АН-148 та ІЛ-20 (обидва відносяться до 354 авіаполку спеціального призначення), а також вертоліт Мі-28Н, який до цього активно залучався до збиття ударних дронів над Московською областю.

У ГУР МО зауважили, що пошкодження повітряних суден не дозволять розраховувати на їх швидке відновлення.

"У гелікоптера вибухом пошкоджено хвостову частину. Ще один АН-148, який перебував поруч з іншими на стоянці, отримав незначні ушкодження", — йдеться у повідомленні.

У ГУР МО додали, що правоохоронні органи Росії шукають диверсантів та намагаються обмежити поширення в місцевих ЗМІ інформації про цю подію.

8 вересня представник ГУР МО Вадим Скібіцький заявив, що Головне управління розвідки Міноборони України визначило список російських стратегічних об'єктів, які підлягають знищенню, і методично працює над цим завданням.

На початок