Зеленський зустрінеться з президентом Бразилії у Нью-Йорку

Зеленський зустрінеться з президентом Бразилії у Нью-Йорку

Зеленський зустрінеться з президентом Бразилії у Нью-Йорку
Президент України Володимир Зеленський під час виступу на щорічному форумі Ялтинської європейської стратегії, 8 вересня 2023 рік. Фото: ОПУ

Президенти України та Бразилії Володимир Зеленський і Луїс Інасіо Лула да Сілва у середу, 20 вересня, зустрінуться в Нью-Йорку. Обидва лідери братимуть участь у засіданнях Генеральної Асамблеї ООН.

Про це повідомила прессекретарка бразильського президента Синтія Рібейро, передає CNN.

Зустріч відбудеться о 16:00 за східним часом, повідомила Рібейро. Речниця не надала інших подробиць.

Раніше про те, що відбудеться зустріч президентів України і Бразилії, повідомила британська газета The Guardian із посиланням на два джерела в бразильському уряді.

Як також вказується у матеріалі, Лула да Сілва розлютив деяких західних лідерів, що підтримують Україну, яка протистоїть повномасштабному вторгненню Росії, своєю відмовою зайняти чітку позицію щодо війни.

The Guardian додає, що президент Бразилії намагався позиціювати себе як потенційного посередника між Москвою та Києвом, стверджуючи, що "деякі країни повинні залишатися нейтральними, якщо необхідно досягти миру".

Що відомо про відносини Бразилії та України

У квітні 2023 року Лула да Сілва заявив, що Зеленський "не може хотіти всього" і запропонував поступитися Кримом, щоб закінчити війну.

У відповідь МЗС України відповіло, що Київ не торгує своїми територіями й поступатися Кримом не буде. Також дипломати запросили Лулу да Сілву відвідати Україну, щоб зрозуміти справжні причини й сутність російської агресії та її наслідки для глобальної безпеки.

Після цього президент Бразилії запропонував створити аналог G20 для миру в Україні. Окрім цього, Лула да Сілва висловив бажання виступити посередником у мирних переговорах між Україною та РФ.

Президенти могли зустрітися на саміті G7 у Японії, але цього не сталося. В ОП розповіли. що перемовини не відбулися через "неспівпадіння графіків".

27 липня Зеленський закликав Лулу да Сілву організувати йому зустріч із лідерами країн Латинської Америки й пообіцяв прийняти запрошення і здійснити візит до Бразилії.

На початок