Чи думаєте ви про Римську імперію так часто, як про це думають чоловіки: розбираємо світовий тренд у TikTok

Чи думаєте ви про Римську імперію так часто, як про це думають чоловіки: розбираємо світовий тренд у TikTok

Чи думаєте ви про Римську імперію так часто, як про це думають чоловіки: розбираємо світовий тренд у TikTok
Від однієї думки до трьох разів на день: як часто чоловіки думають про Римську Імперію і чому це стало новим трендом у TikTok. Колаж Вікторія Желєзна/Суспільне Культура

Протягом останніх тижнів у мережі TikTok став популярним новий тренд: дівчата запитують своїх хлопців "Як часто ти думаєш про Римську імперію?"

Загалом нараховується більш як 897 мільйонів переглядів за тегом "Римська імперія", а суть відео полягає в тому, що жінки запитують чоловіків про те, як часто ті думають про Римську імперію, та отримують несподівані відповіді.

TikTok, римська імперія
Чи ви думаєте про Римську імперію так часто, як про це думають чоловіки: розбираємо світовий тренд у TikTok. Фото: Getty Images

Чим особливий тренд та чи є тут сексизм

Суть тренду проста: жінка або дівчина записує відео, в якому питає свого хлопця, друга чи чоловіка про те, наскільки він часто думає про Римську імперію, або просить розповісти, коли він думав про неї востаннє. Популярність тренду зросла через абсолютно несподівані, а іноді дуже кумедні відповіді. Багато чоловіків кажуть, що вони думають про Стародавній Рим регулярно — від одного разу на тиждень до трьох разів на день.

"Постійно", — відповів один чоловік. "Майже щодня", — сказав інший хлопець. В одному відео молодий чоловік каже, що думає про Римську імперію приблизно тричі на день. Коли дівчина просить його детальніше пояснити цей феномен, хлопець відповідає: "Тут є над чим подумати!”

Відповідь на це запитання чоловіки сприймають надзвичайно серйозно: вони зосереджено починають пояснювати, чому їх вабить ця тема та її важливість.

Тож, судячи з відповідей більшості чоловіків, якщо ви не думаєте про античну цивілізацію принаймні кілька разів на день, то це явно підозріло.

Для жінок стало шоком те, яку величезну частину внутрішнього життя їхніх партнерів-чоловіків відіграє цей історичний період.

З чого все почалося

Схоже, тенденція почала по-справжньому набирати популярність на початку першого тижня вересня. Приблизно у той період Келсі Льюїс Вінсент із Вілсона, штат Північна Кароліна, переглядаючи соціальні мережі, натрапила на ролик в Instagram, який загадково натякав на те, що чоловіки в усьому світі приховують якусь таємницю: "Дівчата, багато хто з вас не усвідомлює, як часто чоловіки думають про Римську імперію", — йшлося у заголовку ролика.

Вінсент запитала свого чоловіка Ремі, як часто він думає про Стародавній Рим. "Щодня" — миттєво відповів чоловік, не запнувшись ні на секунду. Вінсент змогла закарбувати момент на камеру та опублікувала його в мережі, після чого відео набрало мільйони переглядів.

"Я проживаю свій день, і мій внутрішній монолог, коли я їду по шосе, нагадує мені, що це те, що було створено римлянами, — пояснив Ремі у своєму інтерв'ю. — Тоді я починаю ставити собі питання, яким було повсякденне життя в ті часи".

На питання, чому чоловіки так часто думають про Римську імперію, немає однозначної відповіді.

"Мене починає нудити від того, що мене про це запитують", — каже Кевін Фіні, викладач Нью-Йоркського університету, який веде вступний курс із римської історії. За його оцінкою, близько 60 відсотків студентів — чоловіки. Фіні наголошує, що давньоримське суспільство було "надзвичайно патріархальним", і в ньому домінували такі "альфа-самці", як Юлій Цезар та Август і так далі. Також викладач додав, що римське суспільство вплинуло на все: від форми правління Сполучених Штатів до їхньої мови та архітектури. Тож тут можна простежити певний логічний зв'язок.

У інших є простіші пояснення. Наприклад, асоціації з гладіаторами. Один чоловік сказав: "Кожного разу, коли я слухаю дійсно круту пісню, я уявляю цю сцену з «Трої»", а інший поділився, що думає про "двох людей у Колізеї, які б'ються на смерть".

Чи думають про Рим жінки

Української історикині Наталі Яковенко, наприклад, немає в соцмережах і їй незнайомий цей тренд. Але протягом останніх років вона перекладає працю Ab urbe condita римського історика Тіта Лівія. Буквально перед повномасштабним вторгненням вона підготувала до видання перші п‘ять книг (усього 45 томів "Історії від заснування міста"), але й після вторгнення не перестала працювати над перекладами.

"Людям просто приємно було почути, що хтось щось робить попри те, що падають бомби, вибухи йдуть, війна триває, а тим часом продовжується якась «мирна робота»", — говорила вона Суспільному Культура влітку 2022 року.

Про Римську імперію

Римська імперія була заснована, коли Август Цезар проголосив себе першим імператором Риму в 31 році до н. е. (за іншими джерелами у 27 р. до н. е.). Вона проіснувала до 476 року нашої ери та мала тривалий вплив на багато держав, і контролювала широкий спектр культурних аспектів. Наприклад: державні інститути, право, культурні цінності, релігійні вірування, технологічний прогрес, інженерію та мову.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок