ВООЗ ідентифікувала новий штам COVID-19

ВООЗ ідентифікувала новий штам COVID-19

ВООЗ ідентифікувала новий штам COVID-19
. Коронавірус. Ілюстративне фото: Getty Images

Варіант EG.5 швидко поширюється в Сполучених Штатах і має вищу передачу, ніж інші штами. Представник охорони здоров’я США каже, що оновлені вакцини у вересні забезпечать захист від цього варіанту.

Про це пише видання DW.

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) у середу класифікувала новий штам COVID-19 як "варіант, що представляє інтерес".

Варіант EG.5 швидко поширюється в Сполучених Штатах, охоплюючи понад 17% випадків. Він також був виявлений у Китаї, Південній Кореї, Японії та Канаді.

У ВООЗ заявили, що наразі новий варіант не становить додаткового ризику для здоров’я населення порівняно з іншими штамами COVID-19.

"У сукупності наявні докази не свідчать про те, що EG.5 має додаткові ризики для здоров’я населення порівняно з іншими нащадками Omicron, які зараз циркулюють", — заявили в організації.

Марія Ван Керкхове, технічна керівниця ВООЗ з питань COVID-19, сказала, що хоча EG.5 підвищив рівень передачі, інфекції не були важчими, ніж інші варіанти Omicron.

Медики кажуть, що оновлені вакцини, які будуть запропоновані в середині-кінці вересня цього року, забезпечать захист від цього варіанту.

Що відомо про коронавірус

У 2020 році ВООЗ назвала поширення COVID-19 світовою пандемією. Тоді від коронавірусу помирав кожен 50-й хворий в усіх вікових групах, нині смертність значно скоротилася.

За даними лікарів, загалом за час пандемії у світі через хворобу померло 6,8 млн людей у світі, з них понад 111 тисяч — в Україні.

Як заявив головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін, COVID-19 "має перейти до сезонних захворювань" та циркулюватиме як звичайний грип.

5 травня 2023 року Всесвітня організація з охорони здоров'я (ВООЗ) оголосила про закінчення пандемії COVID-19.

На початок