Водолаз з Одещини Олександр Берекет під час трагедії на Каховській ГЕС працював на Херсонщині. Там з групою рятував людей та тварин, які були заблоковані у будинках через високий рівень води. Працювали під постійними обстрілами з боку російських військових. Більше про історію водолаза дізнавалась кореспондентка Суспільного.

Олександр Берекет — один з перших водолазів-рятувальників з Одещини, який поїхав до Херсона після підриву російськими військовими Каховської ГЕС 6 червня.
"Про Каховську трагедію ми дізналися близько опівночі. Нам подзвонили, всіх зібрали тут, сказали, що сталася така трагедія і ми повинні зібрати спорядження і виїжджати на її ліквідацію. По дорозі туди ми бачили дуже багато зруйнованих будівель, будинків. Далі, як приїхали на місце, це була Корабельна площа, вона була затоплена, і все, що далі в сторону острова і лівого берега – все було затоплено", — розповів Олександр.


На Херсонщині Олександр разом з колегами-рятувальниками працювали близько тижня. Спочатку оглядали будівлі, де могли були заблоковані люди. Згодом евакуювали їх та тварин на човнах:
"Одягнув водолазне спорядження і пройшовся будинками, які були поблизу затоплені, глянути, чи потрібно комусь допомогти, чи є там потопельники, бо вода була метри два десь. Постраждалих я там не побачив, було тільки пару тварин, котів, яких я звідти виніс. Доводилося заходити у двори, пірнати на затриманні дихання і там вже діставати їх".

Через постійні обстріли рятувальники працювали не лише у водолазних костюмах, а одягали поверх бронежилети та каски:
"Обстріли були майже кожного дня, починаючи десь з обіду, вони час не обирали, а так хаотично обстрілювали. Після обстрілів ми знаходили моменти, сідаючи на човен, відправляючись далі на пошуки людей. І на допомогу тим, хто допомоги потребував".

За словами Олександра, люди по-різному реагували на допомогу:
"Емоції були досить різні, бо люди по-різному реагували. Хтось зі сльозами на очах виходив, хтось з посмішкою, що ми надаємо допомогу, що ми їх вивозимо".

Після повернення до Одеси Олександр продовжує працювати водолазом, рятувати людей на водоймах та шукали потопельників:
"Несемо службу далі. До нас приходять заявки на допомогу постраждалим, які опинилися в ситуації, чи на пошук тіла вже. Коли людина втонула і її не можуть знайти, нас викликають і далі вже прочісуємо акваторію чи Чорного моря, чи річок, озер, ставків.
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області