У Болгарії парламент підтримав скасування заборони на імпорт українського зерна

У Болгарії парламент підтримав скасування заборони на імпорт українського зерна

Важливо
У Болгарії парламент підтримав скасування заборони на імпорт українського зерна
Військовий з прапором Болгарії. Фото: Associated Press

У Болгарії парламент країни підтримав скасування заборони на імпорт українського зерна після 15 вересня. Це сталося після трохи більше двох годин дебатів на пленарному засіданні Національних зборів.

Про це повідомляють БНТ Новини.

"На пленарному засіданні був заслуханий міністр сільського господарства, який визнав, що раніше підтримував ідею продовження заборони. Вчора він змінив свою думку після того, як почув на засіданні кабінету міністрів економічні показники і прогнози, що це не матиме серйозних наслідків для болгарської економіки", — йдеться у повідомленні.

"Не так страшно відмовитися від цієї заборони, тому що болгарських виробників можна підтримати. Ми посилюємо контроль за всіма українськими товарами, з сильним контролем за радіоактивністю та важкими металами", — сказав депутатам міністр Кирил Ватев.

Раніше Рада міністрів Польщі на засіданні у вівторок, 12 вересня, ухвалила постанову, в якій попередила Єврокомісію, що продовжить в односторонньому порядку заборону на українське збіжжя після 15 вересня, якщо Брюссель не прийме відповідного рішення.

Напередодні міністр сілького господарства Угорщини Іштван Надь заявив, що Угорщина дійшла згоди з Румунією, Словаччиною та Болгарією щодо заборони на імпорт українського зерна, якщо ЄС не продовжить ембарго після 15 вересня.

Що відомо про припинення імпорту українського зерна

Після повномасштабного вторгнення Росії українські порти у Чорному морі були заблоковані, через що Україна, один із найбільших у світі експортерів зерна, була змушена шукати альтернативні маршрути постачання, зокрема через Польщу та Румунію.

Протягом 2022-го року Польща та Румунія спільно сприяли експорту зернових з України. Додаткова пропозиція зерна на їхніх ринках спричинила тиск на фермерів, оскільки вплинула на ціни та можливості зберігання зернових. У двох країнах відбувалися місцеві протести проти урядів.

За оцінками Європейської комісії, фермери з Польщі, Румунії, Угорщини, Болгарії та Словаччини втратили 417 мільйонів євро від напливу дешевшого українського зерна на їхні ринки.

2 травня Європейська Комісія тимчасово обмежила продаж пшениці, кукурудзи, ріпаку та соняшнику українського походження у Болгарії, Угорщині, Польщі, Румунії та Словаччині.

5 червня Європейська комісія продовжила обмеження на імпорт української агропродукціїдо 15 вересня 2023 року. Обмеження стосуються імпорту пшениці, кукурудзи, ріпаку та насіння соняшнику з України. Водночас сфера застосування цих заходів до даних продуктів скорочується з 17 до 6 тарифних ліній.

19 липня міністр сільського господарства Угорщини Іштван Надь у коментарі Reuters заявив, що Болгарія, Угорщина, Польща, Румунія і Словаччина попросять Європейський Союз подовжити заборону на імпорт українського зерна, термін дії якої завершується 15 вересня, щонайменше до кінця року.

На початок