"Коли повертаєшся у ритм, хочеш усвідомити, як жила раніше". Інтерв'ю Бех-Романчук про старт сезону

"Коли повертаєшся у ритм, хочеш усвідомити, як жила раніше". Інтерв'ю Бех-Романчук про старт сезону

Ексклюзивно
"Коли повертаєшся у ритм, хочеш усвідомити, як жила раніше". Інтерв'ю Бех-Романчук про старт сезону IAAF

Українська стрибунка в довжину Марина Бех-Романчук в інтерв'ю Суспільне Спорт розповіла про перший старт в сезоні, відсутність змагальної практики та обов'язковість стрибків з "дулькою".

Для Марини Бех-Романчук, як і усіх інших легкоатлетів, літній сезон 2020 року розпочався незвично пізно: аж у серпні. Лише 15 серпня вона провела перший змагальний старт, на командному чемпіонаті України, а 19 серпня - відкрила міжнародний сезон, виступивши на змаганнях в Угорщині.

Суспільне Спорт поспілкувалося з Мариною про майже піврічну перерву в змаганнях через карантин, очікування від подальшої частини сезону та перші відчуття в секторі.

Усього тиждень тому ти провела перший старт в сезоні, на командному чемпіонаті України бігла 100-метрівку. Чому обрала саме 100 метрів, а не стрибок в довжину?

Коли розпочався карантин, [ми з тренером] вирішили попрацювати над тими елементами, на які не вистачає часу. Певний час була проблеми з тим, що ніхто не знав, чи будуть взагалі старти в цьому сезоні. І коли ми дізналися, що буде командний чемпіонат України, вирішили пробігти там 100-метрівку, щоб розвивати швидкість і спробувати себе. Не можу сказати, що задоволена, не показала той результат, на який розраховувала.

Читайте також: Марина Бех-Романчук "сріблом" відкрила літній змагальний сезон

Як проходила підготовка до перших стартів, як було виходити на старт перших змагань саме у стрибках в довжину?

Я провела фактично п’ять місяців вдома, без будь-якого виїзду, без тренувальних зборів. І коли повертаєшся у звичний ритм життя, то спершу намагаєшся усвідомити, як жила раніше, як рухалася.

Перед цими змаганнями я вдома зробила мало тренувань: майже не бігала розбіги, ніякої технічної роботи не було зроблено. Я приїхала, стала в сектор і згадувала, що таке розбіг, що таке стрибок. Усе було заново, наче щойно прийшла у відділення легкої атлетики. Не було мандражу, просто хотіла згадати, що це і як усе робиться.

Згадати емоції, енергію - саме в такому плані оговтатися, зрозуміти, що ти нарешті на стартах, що твій ритм життя повертається. А загалом це нелегко, бо була тривала перерва, та й коли зараз приїжджаєш на старти без глядачів, коли ти стрибаєш фактично сам - це незвично.

— На який результат ти розраховувала в Угорщині і наскільки ти взагалі задоволена своїм виступом?

Я ніколи не налаштовуюся на легкий старт, тим паче [в Угорщині стрибала білоруска] Анастасія Мирончик-Іванова, а в них не було карантину: вони повноцінно тренувалися, почали стрибати, ще коли я шиповки не взувала на тренуваннях. У неї за спиною є старти, є сезонний результат, а в мене і близько нічого нема.

Програла усього 1 сантиметр - це не найнеприємніший факт, таке не вперше в моїй кар’єрі. Сподіваюся, що там де потрібно, буду свої сантиметри додавати. А загалом мій результат непоганий, однак я рідко буваю задоволена: завжди ставлю максимально високу планку, до неї і рухаюся.

От після цього старту я подзвонила тренеру і бурмотіла хвилину, що не задоволена тими і тими елементами. А тренер сказав у відповідь: "Включи голову, подумай, що у тебе є за спиною, ми фактично взагалі не стрибали. І все тільки починається". І він дійсно правий, але в той момент мене накривали емоції, думала, що це не те, чого я хочу.

"От після цього старту я подзвонила тренеру і бурмотіла хвилину, що не задоволена тими і тими елементами. А тренер сказав у відповідь: «Включи голову, подумай, що у тебе є за спиною, ми фактично взагалі не стрибали. І все тільки починається». І він дійсно правий", Марина Бех-Романчук

— У 2011 році на чемпіонаті світу Мірончик-Іванова втратила золото через те, що її стрибок заміряли по волоссю. Саме через цей момент ти постійно стрибаєш з "дулькою"?

Я бачила той стрибок, своїм волоссям вона вкрала у себе ж перемогу. Не скажу, що для мене це було поштовхом стрибати з "дулькою". Поштовхом була радше ситуація в Україні, коли я зіштовхнулася з суддею, який усім підряд міряв стрибок по волоссю: у будь-якому місці засовував сантиметр і заміряв. Коли я побачила, як від місця твого приземлення можуть забрати 10-15 сантиметрів, бо начебто десь було волосся, якого на піску невидно - це стало уроком для мене. Куди не йшло зіштовхнутися з такою ситуацією в Україні, але якщо на світових змаганнях - це взагалі неприкольно. І відтоді я зав’язую волосся.

"На тренуваннях можу стрибати з "хвостиком", але на змаганнях навіть не обговорюється: обов’язково "дулька", щоб не втратити жодного сантиметра", — Марина Бех-Романчук

Ми часто на тренуваннях знімаємо відео своїх стрибків для подальшого аналізу, і справді бувають стрибки, де я помічаю, як під час приземлення "хвостик" йде по піску. Тому на тренуваннях можу стрибати з "хвостиком", але на змаганнях навіть не обговорюється: обов’язково "дулька", щоб не втратити жодного сантиметра.

Читайте також: П’ять нагород за один день. Українські легкоатлети феєрично відкрили сезон

— Наступний твій старт на етапі Діамантової ліги, в Стокгольмі. Які очікування?

Узагалі я вперше буду виступати в Стокгольмі і вперше побуваю в Швеції, бо раніше там ніколи не проводилися жіночі стрибки в довжину. Міг бути потрійний стрибок чи жіноча висота, але довжини не було.

Звичайно, хочеться стрибнути далі. Кожна з учасниць буде намагатися зробити це, тим більше список стрибунок дуже крутий. Конкуренція буде висока, буде з ким боротися. Усе, що хочеться на цьому старті, - насолодитися змаганнями, отримати кайф від боротьби, конкуренції. Просто реалізувати себе, щоб вийти з сектора більш-менш задоволеним, щоб не гудіти в телефон тренеру. Будемо старатися принести задоволення глядачам по трансляції, бо глядачів на трибунах в нас не буде.

Читайте також: Чотири легкоатлетки представлять Україну на етапі Діамантової ліги в Стокгольмі
Категорії
Легка атлетикаБоксКомандні види спортуПаралімпійський спортБаскетболВодний спортФормула 1ХокейГімнастикаІншеДзюдоФехтуванняMMAКіберспортPress StartЗимовий спортТеніс