Задля трибуналу для Путіна необхідно оновити міжнародне законодавство – Дмитро Кулеба

Задля трибуналу для Путіна необхідно оновити міжнародне законодавство – Дмитро Кулеба

Кулеба
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. Фото: Олександр Брамський/Суспільне

Для створення міжнародного трибуналу і притягнення до відповідальності керівництва РФ на чолі з Володимиром Путіним необхідно оновити міжнародне законодавство.

Про це під час Ялтинської європейської стратегії (YES) заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

"Ми об’єктивно маємо проблему з чинним міжнародним правом, яке неспроможне засудити президента Путіна, прем’єр-міністра Росії, прізвище якого я ніяк не пригадаю, міністра Лаврова та інших за злочини агресії. Ми маємо йти шляхом справедливості й оновити міжнародне законодавство", — сказав він.

За словами міністра, якщо цього не зробити, це означатиме, що світова спільнота "фактично вважає злочини РФ проти України не такими важливими, як війну в Югославії чи Другу світову війну".

Кулеба також наголосив, що Україна закликає до створення міжнародного трибуналу, оскільки так званий гібридний трибунал, на якому наполягає G7, не дає відповіді на питання, як засудити вище керівництво РФ.

"Задля міжнародного трибуналу, заради справедливості, заради боротьби з беззаконням, зрештою, заради того, щоб вшанувати жертв війни і їхні родини, потрібно визнати, що якщо закон не відповідає цілям встановлення справедливості, то нам потрібно змінити міжнародне право, як це вже робили раніше, щоб справедливість стала можливою", — сказав він.

Міністр з питань Європи у МЗС Великої Британії Лео Дочерті, також наголосив на важливості досягнення справедливості та наголосив, що будь-який трибунал має передусім бути законним.

"Будь-який трибунал має бути законним. І для цього безумовно, потрібно повною мірою скористатися дипломатичними інструментами", – сказав він.

Що відомо про ордер МКС на арешт Путіна

17 березня 2023 року Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт президента РФ Путіна та російської уповноваженої з прав дітей Марії Львової-Бєлової. Їх підозрюють у незаконній депортації та переміщенні українських дітей.

Якщо вони виїдуть за територію Росії в країни, які є учасниками МКС та ратифікували Римський статут, їх повинні заарештувати та передати до суду.

Речниця російського МЗС Захарова заявила, що ордер МКС на арешт Путіна «не матиме для Росії жодного значення», адже країна не є учасницею Римського статуту та не зобов'язана дотримуватися рішень МКС.

Головний прокурор МКС Карім Хан заявив, що ордер на арешт Путіна та Львової-Бєлової, виданий Міжнародним кримінальним судом, не має строку давності.

На початок