Зеленський розповів, чи підпише закон про е-декларування

Зеленський розповів, чи підпише закон про е-декларування

Зеленський
. Президент України Володимир Зеленський. Фото: Associated Press

Президент Володимир Зеленський заявив, що ухвалить рішення щодо підписання законопроєкту №9534 про відновлення декларування лише після консультацій.

Про це він сказав на спільній пресконференції з прем'єр-міністеркою Данії Метте Фредеріксен, передає кореспондент Суспільного.

"Щодо законопроєкту про відновлення е-декларування, я попросив віцепрем'єр-міністерку Ольгу Стефанішину провести консультації з приводу саме цього закону, який було проголосовано. Я проведу консультації, отримую відповідь і прийму рішення. Їх два (підписати і ветувати, — ред.). Одне з двох", — сказав Зеленський.

5 вересня Верховна рада ухвалила в цілому законопроєкт №9534 про повернення е-декларування, однак не підтримала правку про негайне відновлення декларування.

6 вересня на сайті президента з'явилася петиція з вимогою ветувати законопроєкт №9534 та повернути його до парламенту для відновлення публічного доступу до реєстру декларацій.

Що відомо про декларування під час війни

Електронне декларування — один з важливих кроків антикорупційної реформи України після Революції Гідності.

У перші тижні повномасштабного вторгнення Росії 24 лютого 2022 року обов’язкове подання декларацій було призупинене.

Як повідомили у Transparency International Україна, лише третина всіх посадовців подали декларації за 2021 рік.

"Швидше за все, наступного року кількість поданих декларацій скоротиться ще більше, адже якщо їх подання перетворюється у «добровільне», то де-факто це означає демонтаж однієї з ключових антикорупційних реформ", — заявили в організації.

У вересні 2022 року голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія зареєстрував законопроєкт про повернення обовʼязкового декларування "Про внесення змін до деяких законів України з метою виконання вимог Європейської комісії щодо набуття Україною статусу члена Європейського союзу" 8071. Антикорупційний комітет схвалив цей документ 18 жовтня 2022 року, але він досі не винесений на розгляд до Верховної ради.

30 січня 2023 року посли країн G7 та ЄС виступили за якнайшвидше ухвалення в Україні Державної антикорупційної програми та відновлення е-декларування та фінансового звітування політичних партій.

На початок