G7 та ЄС очікують від України відновлення е-декларування та антикорупційної програми

G7 та ЄС очікують від України відновлення е-декларування та антикорупційної програми

G7 та ЄС очікують від України відновлення е-декларування та антикорупційної програми
. Голова НАЗК Олександр Новіков. Фото: УНІАН

Посли країн "Групи семи" (G7) та Європейського Союзу підтримали якнайшвидше ухвалення Державної антикорупційної програми (ДАП) в Україні на 2023–2025 роки. У НАЗК очікують схвалення урядом програми найближчими тижнями, але вважають, що затвердженню може завадити спротив з органів із найкорумпованіших сфер.

Про це заявив голова Національного агентства з питань запобігання корупції Олександр Новіков під час зустрічі з послами країн G7 та ЄС у резиденції посла Японії в Україні, повідомляє пресслужба НАЗК.

"Затвердження ДАП є ключовим у подальшій реалізації Антикорупційної стратегії України, що допоможе України економити до 200 млрд грн платників податків щорічно та долати корупцію у сферах, найбільш уражених корупцією. І це може гарантувати прозорість у майбутніх процесах пов’язаних з відбудовою", — сказав він.

За словами Новікова, програма спрямована на подальше зміцнення антикорупційних інституцій в Україні, а також впровадження антикорупційних стандартів ЄС у ключових сферах суспільного життя та економіки.

Голова НАЗК наголосив, що ухвалення ДАП — це ще один вагомий крок на шляху інтеграції України до ЄС та НАТО.

За його словами, 3 лютого в Києві відбудеться важливий Саміт Україна-ЄС, тому Україна має продемонструвати свою готовність до нього, затвердивши ДАП та "продемонструвавши нашим партнерам абсолютну нетолерантність України до корупції".

Новіков зазначив, що відновлення декларування та звітності політичних партій є ефективними інструментами не лише для запобігання корупції, а й для виявлення фактів незаконного збагачення та інших корупційних правопорушень.

"Це набуває особливої актуальності з точки зору підзвітності українських посадовців за використання коштів допомоги партнерів з розвитку. І останні гучні події в нашій країні демонструють необхідність відновлення цих процесів. Законопроєкт про відновлення е-декларування очікує розгляду та ухвалення у Верховній Раді ще з осені минулого року", — сказав голова НАЗК.

Новіков наголосив, що НАЗК очікує на якнайшвидшу підтримку з боку Кабміну та Верховної Ради у цих питаннях.

Своєю чергою, посли країн G7 та ЄС висловили свою чітку підтримку якнайшвидшого ухвалення ДАП та відновлення е-декларування та фінансового звітування політичних партій.

"Ухвалення ДАП стане чудовим результатом, який можна буде презентувати під час Саміту Україна – ЄС", — сказав посол ЄС в Україні Матті Маасікас.

Що відомо про звільнення високопосадовців

Зранку 24 січня стало відомо, що заступник голови Офісу президента Кирило Тимошенко написав заяву про відставку. Указом від 23 січня президент звільнив його із займаної посади.

Крім того, Олексія Симоненка звільнили з посади заступника Генерального прокурора. В ОГПУ повідомили, що генеральний прокурор Андрій Костін підписав наказ про звільнення за власним бажанням з адміністративної посади свого заступника Олексія Симоненка.

Ввечері 23 січня "Бабель" та УП з посиланням на джерела та народний депутат Ярослав Железняк ("Голос") повідомили, що президент Володимир Зеленський звільнив із займаних посад низку державних службовців.

"Звільнили Кирила Тимошенко (заступник ОП. Скоріш за все правда замість нього буде Олексій Кулеба, який губернатор). Плюс правда що мінус деякі губернатори. Ну і звільнили заступника генпрокурора Олексія Симоненка", — написав Железняк у Telegram.

Кабмін на своєму засіданні 24 січня погодив звільнення п'ятьох голів ОВА: Дніпропетровської, Запорізької, Київської, Сумської та Херсонської. Також було звільнено чотирьох заступників міністрів.

Кабінет міністрів раніше звільнив затриманого за хабар Василя Лозинського з посади заступника міністра розвитку громад, територій та інфраструктури. Про це повідомив очільник Мінінфраструктури Олександр Кубраков.

Він нагадав, що 21 січня співробітники НАБУ та САП викрили та припинили діяльність організованого злочинного угрупування з розкрадання бюджетних коштів.

До складу злочинної групи входив заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України. Його затримали під час отримання неправомірної вигоди у розмірі 400 тис. дол. США.

Читайте також

День звільнень: хто з чиновників пішов з посад 24 січня

Тимошенко підтвердив, що написав заяву про відставку

На початок