Вступ в ЄС: Маасікас порадив Україні повернути е-декларування для чиновників

Вступ в ЄС: Маасікас порадив Україні повернути е-декларування для чиновників

Маасікас
. Голова Представництва Європейського Союзу в Україні Матті Маасікас. Фото: УНІАН

Україні необхідно поновити е-декларування для чиновників після проміжної оцінки щодо виконання семи рекомендацій Європейської комісії, які Київ має виконати як пріоритетні у своїй заявці на членство в Євросоюзі.

Про це у Twitter написав посол ЄС в Україні Матті Маасікас.

"За останній рік досягнення України на шляху до ЄС викликають захоплення. Тепер зосередьмось на тому, щоб до осені завершити кілька визначних речей. Деякі з них стосуються політичного класу в цілому, як-от відновлення декларацій про майно – хороший тест для реальної відданості", — написав він.

Напередодні Європейський комісар з питань розширення Олівер Варгеї заявив, що Рада ЄС за пропозицією Європейської комісії визначила сім кроків, які Україна має здійснити як пріоритетні у своїй заявці на членство в Євросоюзі. На сьогодні з цих семи кроків виконано два — реформа судової системи зі створенням Вищої ради правосуддя та Вищої кваліфікаційної комісії суддів, а також узгодження законодавства про ЗМІ з європейським.

У січні посли країн G7 та ЄС заявили про необхідність відновлення в Україні е-декларування для посадовців та фінансового звітування політичних партій.

Що відомо про вступ України в Євросоюз

Європейська Рада на саміті у Брюсселі 23 червня надала Україні статус кандидата в Європейський Союз. Але Україна має провести декілька важливих реформ, пов’язаних, зокрема, з верховенством права, олігархами та корупцією.

"Комісія рекомендує надати Україні європейську перспективу. Це, звісно, за умови, що в країні проведуть низку важливих реформ. На думку комісії, Україна чітко продемонструвала прагнення та рішучість жити за європейськими цінностями та стандартами", — 17 червня, після засідання Єврокомісії, на якому вирішувалося, чи рекомендувати надати Україні статус кандидата в ЄС, сказала її президентка Урсула Фон Дер Ляєн.

"Низка важливих реформ" — це сім наступних умов:

  • реформа Конституційного суду;
  • продовження судової реформи;
  • антикорупція, включно з призначенням керівника САП;
  • боротьба з відмиванням коштів;
  • втілення антиолігархічного закону;
  • узгодження аудіовізуального законодавства з європейським;
  • зміна законодавства про нацменшини.
На початок