Віцепрем'єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина переконана, що Україна буде готова до членства в ЄС за 2 роки, у Північноатлантичний альянс — раніше.
Про це посадовиця повідомила в інтерв'ю "Голосу Америки".
Коментуючи слова президента Євроради Шарля Мішеля про необхідність приготувати блок до розширення до 2030 року, Стефанішина зазначила, що це не означає потребу для України чекати 7 років на вступ.
Віцепрем'єрка впевнена, що Україна зможе:
- провести ефективні перемовини;
- виконати всі зобов'язання, пов'язані з імплементацією європейських стандартів;
- створити умови для відновлення української економіки, які дозволять стати конкурентоспроможним членом ЄС.
"Ми будемо готові до членства в Європейському Союзі у найближчі два роки, але, звичайно, перебіг війни буде визначати політичні рамки ухвалення цього рішення", — підкреслила посадовиця.
Водночас Стефанішина додала, що вступ до НАТО може виглядати ближчим.
"Я думаю, що в НАТО ми зможемо вступити швидше, тому що ми очікуємо перемоги, завершення війни, і одна з найсильніших, найпотужніших і найвідоміших армій світу точно буде найбільшим гарантом безпеки Європи та всього європейського простору", — підсумувала віцепрем'єр-міністрка.
Перспективи вступу України в НАТО
30 вересня 2022 року президент Володимир Зеленський, голова Верховної ради Руслан Стефанчук та прем'єр-міністр Денис Шмигаль підписали заявку на вступ України в НАТО за пришвидшеною процедурою. Відповідна процедура передбачає вступ до НАТО без ПДЧ.
Генсек Альянсу Єнс Столтенберг того ж дня заявив, що вступ України в НАТО залежить від згоди усіх 30 союзників. Глави низки країн Центральної та Східної Європи офіційно підтримали українське членство.
Що відомо про вступ України в Євросоюз
Європейська рада на саміті у Брюсселі 23 червня надала Україні статус кандидата в ЄС. Київ має провести декілька важливих реформ, пов’язаних, зокрема, з верховенством права, олігархами та корупцією.
"Комісія рекомендує надати Україні європейську перспективу. Це, звісно, за умови, що в країні проведуть низку важливих реформ. На думку комісії, Україна чітко продемонструвала прагнення та рішучість жити за європейськими цінностями та стандартами", — сказала президентка Єврокомісії Урсула Фон Дер Ляєн.
"Низка важливих реформ" — це сім наступних умов:
- реформа Конституційного суду;
- продовження судової реформи;
- антикорупція, включно з призначенням керівника САП;
- боротьба з відмиванням коштів;
- втілення антиолігархічного закону;
- узгодження аудіовізуального законодавства з європейським;
- зміна законодавства про нацменшини.