Лукашенко назвав безглуздими вимоги вивести ПВК "Вагнер" із Білорусі

Лукашенко назвав безглуздими вимоги вивести ПВК "Вагнер" із Білорусі

Лукашенко назвав безглуздими вимоги про виведення ПВК "Вагнер" із Білорусі
Керівник Білорусі Олександр Лукашенко. Фото: AP

Керівник Білорусі Олександр Лукашенко назвав необґрунтованими і безглуздими вимоги керівництва Польщі та країн Балтії щодо виведення ПВК "Вагнер" із Білорусі.

Про це Лукашенко заявив на засіданні Ради безпеки, передає БЕЛТА.

За словами Лукашенка, що керівництво Польщі та країн Балтії “нагнітає істерію” через присутність “вагнерівців” на території Білорусі.

"Вони достукалися до того, що вже вимагають негайного виведення їх із Білорусі. При цьому самі збільшують військові бюджети, стягують до наших кордонів великі військові формування”, — заявив Лукашенко.

Він додав, що відповідь проста: ні в Польщі, ні в Литві, ні в інших країнах Балтії не повинно бути жодного іноземного військовослужбовця.

“Тоді можна і нам пред'являти претензії з приводу присутності тут військовослужбовців з інших країн. А поки що це необґрунтовані і безглузді вимоги — навіть не прохання і пропозиції, а вимоги", — сказав Лукашенко.

Він також заявив про нібито підготовку на території Польщі “втікачів з Білорусі” начебто для “здійснення військового перевороту в Білорусі”.

“Хочу попередити, що в цьому плані ми ні з ким церемонитися не будемо. Хоча, треба віддати належне, наші втікачі, які перебувають у Польщі, Литві й особливо в Україні, розуміють, для чого їх там використовують", — заявив Лукашенко.

28 серпня стало відомо, що Польща, Латвія, Литва та Естонія вимагають, аби приватна військова компанія "Вагнер" покинула білоруську територію, та погодились закрити кордон у разі виникнення "критичного інциденту". Про це повідомив польський міністр внутрішніх справ Маріуш Камінський за підсумками зустрічі зі своїми колегами з країн Балтії.

25 серпня невизнаний низкою держав президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що найманці ПВК "Вагнер" залишаються у країні.

Що відомо про переміщення "вагнерівців" до Білорусі

Після невдалого заколоту ПВК "Вагнер" 23-24 червня 2023 року в Росії, між ватажком "вагнерівців" Євгеном Пригожиним та невизнаним президентом Білорусі Олександром Лукашенком була домовленість про переміщення найманців на територію РБ.

За даними Державної прикордонної служби України, 15 липня велика колона "вагнерівців" прибула до Білорусі.

Речник ДПСУ Андрій Демченко вказав, що "вагнерівців" у Білорусі можуть використати для провокацій. Лукашенко заявляв, що найманці ПВК "Вагнер" хочуть на "екскурсію до Варшави та Жешува".

Президент Польщі Анджей Дуда заявив, що група досвідчених у боях і добре навчених солдатів, а такими є найманці "Вагнера", яка нараховує можливо кілька тисяч солдатів, завжди становить потенційну небезпеку.

23 липня президент Білорусі Олександр заявив, що найманці ПВК "Вагнер", які зараз дислокуються в Білорусі, "напрягають" його і хочуть на "екскурсію у Варшаву і Жешув".

28 липня стало відомо, що до Білорусі прибула 13-та колона "вагнерівців"у ній понад 80 машин.

На початок