У Білорусь прибула 13-та колона ПВК "Вагнер" — "Беларускі Гаюн"

У Білорусь прибула 13-та колона ПВК "Вагнер" — "Беларускі Гаюн"

У Білорусь прибула 13-та колона ПВК "Вагнер"
"Вагнер-центр" у Санкт-Петербурзі. Фото: Associated Press

У Білорусь 28 липня прибула 13-та колона ПВК "Вагнер", у ній понад 80 машин. Про це повідомляє "Беларускі Гаюн".

“Наразі трасою М5 від Бобруйська в напрямку Осиповичів рухається 13-та колона найманців ПВК "Вагнер", яка налічує щонайменше 80 одиниць автомобільної техніки”, — інформує "Беларускі Гаюн" станом на 9 ранку.

У колоні, за даними моніторингової групи, присутні бронеавтомобілі "Щука" ("Чекан"), бензовози, ПАЗ, автобуси, Камази тентовані та бортові, фури та Урали, пікапи та легкові авто, кілька тралів, вантажівка з маніпулятором і буханки.

“Примітно, що деякі бронеавтомобілі рухаються зі зміненою задньою частиною — у вигляді КУНГу, на який нанесено хрест, як санітарна машина. Також у колоні був помічений сірий автобус із червоно-зеленим поєднанням кольорів “лукашистів” і їхнім гербом”, — йдеться у повідомленні.

Машини рухаються на номерах так званої «ЛНР» або РФ у супроводі ДАІ. Станом на 9 ранку колона проїжджала Осиповичі. Далі, як і всі попередні, вона піде в напрямку табору ПВК "Вагнер" у с. Ціль, додали у моніторинговому проєкті.

Напередодні стало відомо, що до Білорусі прибула дванадцята колона ПВК "Вагнер". Моніторинговий проєкт "Беларускі Гаюн" повідомив тоді про щонайменше 50 машин.

Що відомо про переміщення "вагнерівців" до Білорусі

Після невдалого заколоту ПВК "Вагнер" 23-24 червня 2023 року в Росії, між ватажком "вагнерівців" Євгеном Пригожиним та невизнаним президентом Білорусі Олександром Лукашенком була домовленість про переміщення найманців на територію РБ.

За даними Державної прикордонної служби України, 15 липня велика колона "вагнерівців" прибула до Білорусі.

Речник ДПСУ Андрій Демченко вказав, що "вагнерівців" у Білорусі можуть використати для провокацій. Лукашенко заявляв, що найманці ПВК "Вагнер" хочуть на "екскурсію до Варшави та Жешува".

На початок