Скільки українців не хочуть вакцинуватися від COVID-19 і чому. Розповідають соціологи

Скільки українців не хочуть вакцинуватися від COVID-19 і чому. Розповідають соціологи

Опитування
Скільки українців не хочуть вакцинуватися від COVID-19 і чому. Розповідають соціологи Ілюстративне фото/Pixabay

47% опитаних Київським міжнародним інститутом соціології громадян України готові зробити безкоштовне щеплення від коронавірусу у 2021 році вакциною, схваленою Всесвітньою організацією охорони здоров'я. 42% не збираються цього робити.

"Готові наступного року зробити безкоштовне щеплення менше половини українців — 47%. Не будуть цього робити 42%", — йдеться у повідомленні КМІС.

Згідно з ним, тим респондентам, які не будуть робити щеплення від коронавірусу, поставили питання про причини такого рішення (кількість відповідей не обмежувалась). Найчастіше учасники дослідження вказували, що це вигадана епідемія, небезпека від коронавірусу перебільшена (33%).

За даними соцілогів, 21% опитаних вважають, що під виглядом вакцинації від коронавірусу можуть зробити щось інше; 20% притримуються думки, що вакцину від коронавірусу не можна перевірити так швидко, і вони побоюються, що вона буде небезпечною; 18% думають, що вакцину не можна розробити так швидко, вона не буде захищати від інфекції; 17% вказують, що вони в цілому проти щеплень, шкоди від них більше, ніж користі.

13% опитаних КМІС заявили, що їм не потрібне щеплення, оскільки вони мають хороше здоров'я; 11% бояться інфікуватися коронавірусом через щеплення, а 8% вважають, що вони вже перехворіли коронавірусом, тож мають імунітет.

Причини небажання вакцинуватисяКМІС

Причини небажання вакцинуватися

Довідка. Опитування проводилося з 7 по 11 серпня серед 2 тисяч повнолітніх респондентів на підконтрольній території Україні методом телефонного інтерв'ю з використанням комп'ютера. Статистична похибка вибірки не перевищує 2,2%.

Що відомо

  • Наразі у світі на завершальній стадії клінічних випробувань перебувають 6 вакцин, серійне виробництво остаточне має розпочатися на початку 2021 року. Україна вже домовилися про отримання вакцини для покриття щепленнями близько 20% населення.
  • 49% опитаних Research & Branding Group українців не хочуть вакцинуватися від коронавірусу, навіть у випадку появи безкоштовної вакцини.
  • 63% українців вважають, що епідемією коронавірусу в країні досі не вдалося подолати, а кількість нових хворих буде зростати.
  • 66% опитаних Київським міжнародним інститутом соціології українців вважають, що коронавірус COVID-19 має штучне походження.
  • Більшість опитаних соціологічною групою "Рейтинг" вважають, що за два роки якість державних медичних послуг погіршилась, тоді як лише 12% переконані у покращенні.
  • Більшість громадян України більше бояться наслідків для української економіки від введення карантину, ніж епідемії коронавірусу на території країни.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди