Майже половина українців не хочуть вакцинуватися від коронавірусу

Майже половина українців не хочуть вакцинуватися від коронавірусу

Опитування
Майже половина українців не хочуть вакцинуватися від коронавірусу AP

49% опитаних Research & Branding Group українців не хочуть вакцинуватися від коронавірусу, навіть, у випадку появи безкоштовної вакцини.

"За готовністю особисто прямо зараз скористатися безкоштовною вакциною від коронавірусу українці поділилися на дві групи: скористалися б такою можливістю 41% опитаних (25% точно і 16% скоріш за все), не робили б вакцинації 49% респондентів (37% точно і 12% скоріш за все). Кожен десятий (9%) вагається з відповіддю", — свідчать дані опитування.

Згідно з ним, станом на середину червня кількість українців, що дуже бояться захворювання на коронавірус порівняно із початком квітня скоротилася вдвічі — до 21% із 40%. Число тих, хто скоріше побоюється такої можливості, залишається стабільним і становить 26%. Водночас стабільним лишається й відсоток тих, хто скоріше не боїться можливості захворіти на COVID-19 — 15%.

Соціологи кажуть, що трохи побільшало, порівняно із початком квітня, тих, хто вагається з відповіддю — 18%. Натомість з початку червня відзначається суттєве збільшення числа тих, хто взагалі не боїться захворіти на коронавірус — 20% у червні проти 8% у квітні.

Зазначається, що найбільше тих, хто дуже боїться захворіти на коронавірус, серед жінок і представників старшої вікової категорії. Найбільше тих, хто взагалі не боїться COVID-19, серед чоловіків та молодшої і середньої вікових категорій. Тих, хто відчуває помірний страх перед коронавірусом, більше серед мешканців обласних центрів.

Соціологи підсумували, що порівняно більше безумовно готових на вакцинацію серед українців старшого віку, скоріш готових до цього більше серед молоді. Серед українців середнього віку найбільше тих, хто категорично не погодився б зараз на вакцинацію. Також таких порівняно більше у сільській місцевості. Крім того, найбільший відсоток згодних на вакцинацію серед тих, хто дуже боїться заразитися, а найбільший відсоток абсолютно не готових – серед тих хто взагалі не боїться коронавірусу. Зазначається, що відсоток перших у 1,7 рази менший, за відсоток других.

Довідка: Опитування проводилося у період з 10 по 16 червня 2020 року. Всього опитано 1009 респондентів у віці від 18 років і старше. Вибірка репрезентує населення України за статтю, віком, типом населеного пункту та регіоном проживання (за винятком непідконтрольних територій Донецької і Луганської областей, АР Крим, та м. Севастополь). Метод опитування – CATI-опитування (телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютер) ролінгового формату. Максимальна похибка вибірки не перевищує +/- 3,7%.

Що відомо

  • У ВООЗ визначили категорії людей, які можуть першими отримати вакцини від COVID-19.
  • Німеччина, Франція, Італія, Нідерланди підписали угоду про закупівлю 400 мільйонів доз майбутньої вакцини від COVID-19 для всіх громадян ЄС.
  • За словами групи країн, йдеться про вакцину AZD1222, розроблену в Оксфордському університеті, яка нині проходить випробування. За словами AstraZeneca, нещодавно вона уклала аналогічні угоди зі Сполученим Королівством та Сполученими Штатами.
  • У ВООЗ неодноразово заявляли, що ліків від COVID-19 поки що не існує. Генеральний директор організації Тедрос Адганом Гебреєсус повідомив, що ВООЗ призупиняє випробування антималярійного препарату гідроксихлорохіну у лікуванні COVID-19 через побоювання негативних наслідків для пацієнтів.
  • Раніше у ВООЗ повідомляли, що у світі триває розробка 133 потенційних вакцин від коронавірусу. Більшість з них перебувають на доклінічній стадії випробувань.
  • Фахівці з Оксфордського університету у Великій Британії почали тестувати нову вакцину від коронавірусного захворювання на людях.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди