Майже половина українців не задоволена якістю державних медичних послуг

Майже половина українців не задоволена якістю державних медичних послуг

Опитування
Майже половина українців не задоволена якістю державних медичних послуг

Більшість опитаних соціологічною групою "Рейтинг" вважають, що за два роки якість державних медичних послуг погіршилась, тоді як лише 12% переконані у покращенні.

"49% зазначили, що якість державних медичних послуг за останні два роки, скоріше, погіршилася. 33% вважають, що вона лишилася на такому ж рівні. Лише 12% побачили покращення",йдеться в повідомленні Рейтингу.

Зазначено, що в динаміці за останній рік зросла кількість тих, хто фіксує погіршення у сфері медичних послуг (з 37% до 49%). Про нього частіше зазначали мешканці півдня і сходу, люди літнього віку, жінки, а також представники біднішої частини населення.

Відповідно до показників за останні пів року, 43% респондентів зазначили, що якість державних медичних послуг лишилася на такому ж рівні. 33% вважають, що вона, скоріше, погіршилася, і лише 11% зазначили, що є покращення.

Також 41% опитаних серед керівників медичної галузі головному санітарному лікарю України довіряють Віктору Ляшку, не довіряють 31%, а 19% не знають такого. Очільнику МОЗ Максиму Степанову довіряють — 25%, не довіряють — 26% і 38% не знають, хто він.

Опитування проводилося 24-25 квітня методом телефонного інтерв'ю з використанням комп'ютера. Аудиторія: населення України старше 18 років в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Вибіркова сукупність: 1 200 респондентів. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 2,8%.

Що відомо

  • 25 березня уряд вирішив ввести режим надзвичайної ситуації по всій території України, а 24 квітня продовжив карантин до 11 травня.
  • На початку квітня Кабмін затвердив список додаткових обмежень у країні на час карантину через коронавірус. Заборонено ходити без респіратора або захисної маски, зокрема по вулицях і прибудинкових територіях.
  • Українці розповіли про ставлення до дій влади в умовах загрози коронавірусу. Також майже 60% українців вважають, що за умови припинення отримання доходів їхніх заощаджень вистачить менше ніж на місяць. А майже 80% переживають, що в країні наступить затяжна економічна криза.
  • В Україні карантин найважче переживають подружжя вікової групи 30-39 років, які мають дітей дошкільного або молодшого шкільного віку.
  • Попереднє опитування КМІС засвідчило, що 40,1% українців вважають, що заходи щодо забезпечення карантину в Україні повинні бути більш жорсткими, ніж зараз.
  • За цим же опитуванням 85% українців виходили з дому лише в разі нагальної потреби, 47% одягали маску в громадських місцях, а 97% ретельно мили руки.
  • Згідно з даними опитування наприкінці квітня, українці почали частіше виходити на вулицю, ніж на початку карантину.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди