Близько до довоєнних показників: Кличко розповів, скільки першокласників підуть у школи Києва

Близько до довоєнних показників: Кличко розповів, скільки першокласників підуть у школи Києва

1 вересня 2023: Кличко розповів, скільки першокласників цьогоріч підуть у школи Києва
Перший клас (ілюстративне). Фото: КМДА

Цьогоріч столичні школи приймуть на навчання майже 25 тисяч першокласників, що близько до показників довоєнних років. Загалом з 1 вересня почнуть роботу всі 420 шкіл Києва, більшість із них — в очному форматі.

Про це повідомив міський голова Віталій Кличко на конференції освітян, де обговорювали стан галузі напередодні старту нового навчального року.

"Цьогоріч у столичні школи підуть майже 25 тисяч першокласників, що близько до показників довоєнних років. Я вважаю, це — прояв довіри до нас з вами. І прагнення батьків, щоб їх діти жили і навчалися в Україні, в Києві", — сказав Кличко.

Він зазначив, що під час повномасштабної війни Росія своїми обстрілами пошкодила у столиці 104 заклади освіти. 83 із них відновили, у решті триває ремонт.

Міський голова додав, що незважаючи на воєнний стан і складну економічну ситуацію, заробітна плата освітянам Києва виплачується своєчасно і в повному обсязі. Збережені і надбавки вчителям: за престижність праці (від 5% до 30%) та за складність і напруженість роботи (50% окладу виплачують керівникам, 20% — решті працівників освітніх закладів).

Віталій Кличко зауважив, що завдяки роботі педагогів освітній процес у столиці в умовах війни не зупиняли. Кращим освітянам він вручив відзнаки Міністерства оборони та Київського міського голови.

Що відомо про навчання в Києві в умовах війни

1 вересня 2022 року у Києві 25 тисяч дітей стали першокласниками. В останні довоєнні роки їх у столиці було 30 тисяч щороку. Минулого року офлайн-навчання обрали 138 тисяч учнів. Інші вирішили займатися онлайн або індивідуально.

Тогоріч у столиці 95% шкіл працювали у змішаному форматі навчання — як очному, так і онлайн.

З вересня 2022 року навчання відновили лише школи зі сховищами.

Цього року в Києві одним із пріоритетних завдань є відновлення офлайн-навчання в закладах середньої освіти. Наразі ведуться роботи з облаштування укриттів у 437 закладах освіти. Станом на 1 серпня завершено виконання робіт у 105.

На початок