Дефлімпійська збірна України стала другою на чемпіонаті світу-2023 з плавання, здобувши 28 медалей: усі призери

. Олексій Коломієць, Денис Наконечний, Владислав Кремляков та Ілля Султанов на чемпіонаті світу-2023. Фото: deafswimming2023

Результати та рекорди України на дефлімпійському мундіалі з плавання.

У столиці Аргентини Буенос-Айресі завершився чемпіонат світу-2023 з плавання серед спортсменів із порушенням слуху. Дефлімпійська збірна України була представлена 16 плавцями, і кожен із них відзначився на цих змаганнях медаллю.

За цей чемпіонат Україна завоювала 28 нагород: 11 золотих, 9 срібних та 8 бронзових. З них 20 (8+7+5) спортсмени вибороли в особистих дисциплінах, а ще вісім (3+2+3) – в естафетах.

Цей результат дозволив українській команді фінішувати на другому місці в медальному заліку, поступившись лише США, які здобули 25 нагород, але випередили "синьо-жовтих" за кількістю "золота" (13).

Одразу в чотирьох дисциплінах на п'єдестал піднялися по двоє українців. Зокрема, тричі "синьо-жовті" посідали перші дві сходинки, й щоразу – у плаванні брасом серед чоловіків: на дистанціях 50 м (Олексій Коломієць і Денис Наконечний), 100 м (Наконечний і Коломієць) та 200 м (Коломієць і Владислав Гриценко).

Українські мультимедалісти ЧС-2023: топ-5

1. Ілля Султанов – 5+2+0
  2. Олексій Коломієць – 4+1+1
  3. Владислав Кремляков – 3+2+0
  4. Денис Наконечний – 2+2+1
  5. Ірина Терещенко – 2+1+3

Найтитулованішим плавцем збірної України на чемпіонаті став 20-річний Ілля Султанов. Триразовий дефлімпійський чемпіон завоював на цих змаганнях сім нагород (чотири особисті й три в естафетах), зокрема п'ять золотих (три з них – в індивідуальних дисциплінах).

Крім того, Султанов записав на свій рахунок рекорд турніру, який встановив на дистанції 50 метрів вільним стилем.

Рекорди чемпіонату світу, які встановили українці

Загалом упродовж турніру українські плавці побили два рекорди чемпіонатів світу.