"Це не військовий об'єкт". Данілов заперечив можливість атаки України на Курську АЕС

"Це не військовий об'єкт". Данілов заперечив можливість атаки України на Курську АЕС

"Це не військовий об'єкт". Данілов заперечив можливість атаки України на Курську АЕС
Секретар Ради національної безпеки і оборони (РНБО) України Олексій Данілов. Фото: Getty Images

Секретар РНБО Олексій Данілов наголосив, що Україна не планує атакувати Курську атомну електростанцію, оскільки цей російський об'єкт не має стосунки до війни.

Про це посадовець повідомив у ефірі Українського Радіо.

"В України немає намірів втручатися в роботу об'єктів, про які пишуть у соцмережах, зокрема й Курської АЕС. Ми атакуємо ті об'єкти, які мають безпосереднє відношення до військової справи, і тут не маємо питати ні в кого дозволу. Робимо ми це нашою зброєю, яка з кожним днем стає все кращою і кращою", — зазначив Данілов.

Секретар Ради національної безпеки й оборони підкреслив, що дії РФ непередбачувані, проте Україна стежить за розвитком подій.

"Путін на початку своєї діяльності підривав у себе вдома будинки з людьми, тому від них можна очікувати все що завгодно", — сказав він.

Посадовець додав, що маніпуляції, до яких вдається Росія, "вкидаючи" в інформпростір ті чи інші речі, впливають на свідомість, "і це небезпечно".

Раніше у Центрі національного спротиву попереджали, що Москва готує провокацію на Курській АЕС і евакуацію місцевого населення.

РФ зберігала на Курській АЕС ракети

У листопаді 2022 року Головне управління розвідки інформувало, що росіяни використовують територію Курської АЕС і пов'язаних із нею підприємств для зберігання та обслуговування ракет.

Упродовж декількох тижнів до підземних ангарів підприємства "Курскатоменергоремонт" у районі селища Іваніно Курської області представники ЗС РФ завозили ракети для комплексів С-300.

На початок