США запровадили санкції проти чотирьох агентів ФСБ, причетних до отруєння Навального

США запровадили санкції проти чотирьох агентів ФСБ, причетних до отруєння Навального

Російський опозиційний політик Олексій Навальний, 2020 рік, фото: АР
Російський опозиційний політик Олексій Навальний, 2020 рік, фото: АР

США наклали санкції щодо чотирьох працівників ФСБ Росії, причетних до отруєння опозиційного політика Олексія Навального.

Про це повідомили на сайті Міністерства фінансів США.

Йдеться про Олексія Александрова, Костянтина Кудрявцева, Івана Осипова та Володимира Панаєва.

Зазначається, що в операції з отруєння Навального брали участь кілька працівників ФСБ, а також оперативники, які координували операцію здалеку.

Кудрявцев входив до групи, причетної до отруєння Навального. Він також брав участь у стеженні за російським опозиційним політиком Володимиром Кара-Мурзою. Осипова називають одним із головних виконавців отруєння Навального. Паняєв кілька разів стежив за Навальним до нападу.

Щодо підсанкційних працівників ФСБ Росії діятимуть візові обмеження. Александров, Кудрявцев, Осипов, Паняєв та їхні найближчі родичі не мають права на в’їзд до Сполучених Штатів. Усе їхнє майно та власність, що є на території США або у володінні чи під контролем громадян США, заблоковано.

Що відомо про отруєння Навального?

Російський опозиціонер Олексій Навальний знепритомнів 20 серпня 2020 року в літаку на шляху з Томська до Москви. Після екстреної посадки в Омську його госпіталізували, а через два дні доставили для лікування в берлінську клініку "Шаріте".

Уряд Німеччини 2 вересня заявив, що в організмі Олексія Навального виявили сліди отрути з групи "Новачок". Мова йде про отруйні речовини нервово-паралітичної дії, над якими працювали лабораторії СРСР та Російської Федерації.

Згодом інформацію про отруєння політика "Новачком" підтвердили ще дві незалежні лабораторії у Франції та Швеції.

Країни ЄС, Велика Британія та США засудили напад на Навального та закликали російську владу розслідувати подію, а Україна вимагає посилити санкції проти РФ. Сам опозиціонер заявив, що за його отруєнням стоїть президент РФ Володимир Путін.

Пізніше Навальний опублікував відео, в якому спілкується з начебто одним із працівників ФСБ, що стежили за ним і брали участь у спецоперації з його отруєння.

17 лютого 2021 року Олексія Навального затримали після прибуття до Москви з Берліна, де він провів кілька місяців, одужуючи від отруєння нервово-паралітичною речовиною "Новичок”.

У листопаді 2022 року ЄС запровадив санкції проти співробітників російського ФСБ, які причетні до отруєння опозиціонера Навального.

На початок