До Умані хочуть приїхати 30 тисяч хасидів. Укриттями всіх забезпечити не зможуть

До Умані хочуть приїхати 30 тисяч хасидів. Укриттями всіх забезпечити не зможуть

До Умані хочуть приїхати 30 тисяч хасидів. Укриттями всіх забезпечити не зможуть
Фото Суспільне Черкаси / Умань, святкування Рош га-Шана, вересень 2022 року

У 2023 році на святкування юдейського Нового року до Умані планують приїхати близько 30 тисяч хасидів. Торік, у 2022 році, було 23 тисячі паломників.

Про це йдеться в сюжеті "ТРК Умань".

Орієнтовну кількість хасидів, які планують відвідати Умань на Рош га-Шана, назвав під час зустрічі міської влади, силових структур та посадовців Ізраїля Надзвичайний та Повноважний Посол Ізраїлю в Україні Міхаель Бродський.

"Цьогоріч ми очікуємо на понад 30 тисяч наших громадян. Традиційний захід відбуватиметься у складних умовах, під час війни, тому хочу подякувати місцевій владі за допомогу, яку вона надає, щоб убезпечити людей", — зазначив він.

Своєю чергою міська голова Умані Ірина Плетньова зазначила, що через воєнний стан міська влада не мож гарантувати безпеку всім паломникам:

"Була створена комісія щодо підготовки укриттів у мікрорайоні паломництва. На ту кількість паломників, які планують приїхати цього року, ми не маємо змоги забезпечити безпечне перебування у цьому мікрорайоні. Після перевірки ми розуміємо, що можемо запропонувати перебування не більше як 12 тисяч 566 людей. А це, крім паломників, ще й обслуговуючий персонал".

У 2023 році іудейський Новий рік відзначатимуть із 15 по 17 вересня. У Черкаській ОВА просять паломників утриматися від поїздки на Рош га-Шана. Пояснюють небезпечністю перебування в Україні, враховуючи війну, регулярні масовані обстріли та можливі провокації з боку Росії.

Що відомо про святкування Рош га-Шана у 2022 році

  • СБУ та Національна поліція рекомендували паломникам-хасидам утриматися у 2022 році від візиту до України на святкування Рош га-Шана
  • В Умані на Черкащині посилили безпекові заходи. Вони діяли із 19 по 30 вересня.
  • У 2022 році Рош га-Шана тривало із 25 до 27 вересня. Тоді до Умані приїхали 23 тисячі хасидів, у 2021 їх прибуло 30 тисяч, у 2020 – дві з половиною тисячі.
  • Заборонити продаж алкоголю та піротехніки. Таке рішення ухвалили в Умані у зв'язку з приїздом паломників-хасидів у 2022 році. Також заборонили продаж пневматичної зброї та іграшок, що імітують зброю. Роблять це задля уникнення конфронтації між поліцейськими та людьми, що мають при собі макет вогнепальної зброї.

Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

На початок