В Умані на Черкащині почали підготовку до Рош га-Шана

В Умані на Черкащині почали підготовку до Рош га-Шана

В Умані на Черкащині почали підготовку до Рош га-Шана
. Фото Уманської міськради

В Умані почали підготовку до юдейського Нового року Рош-га-Шана. Про це повідомила міська голова Ірина Плетньова.

Зі слів посадовиці, відбулася зустріч із керівником Міжнародного благодійного фонду імені Рабі Нахмана Натаном Бен Нуном та представниками брацлавських хасидів.

"Головні питання, які обговорили, — це умови вʼїзду та реєстрації, сплата туристичного збору, безпекова ситуація в громаді, благоустрій мікрорайону, умови проживання паломників та інші питання", — зазначила вона.

Усі питання будуть вирішуватись лише у правовому полі з метою максимально прозорої фіксації сплати туристичного збору, зауважила Ірина Плетньова.

В Умані на Черкащині почали підготовку до Рош га-Шана
Фото Уманської міськради

Що відомо про святкування Рош га-Шана у 2022 році

  • Попри повномасштабну війну в Україні, хасиди у 2022 році їхали в Умань, аби у вересні відзначати юдейський Новий рік. Майже пів тисячі вірян станом на 5 серпня вже були в Умані, розповіла міська голова Ірина Плетньова.
  • СБУ та Національна поліція рекомендували паломникам-хасидам утриматися у 2022 році від візиту до України на святкування Рош га-Шана
  • Посилені безпекові заходи в Умані діяли із 19 по 30 вересня.
  • У 2022 році святкування Рош га-Шана тривало з 25 до 27 вересня. У 2021 році на святкування прибуло 30 тисяч паломників, у 2020 – дві з половиною тисячі.
  • Заборонити продаж алкоголю та піротехніки. Таке рішення ухвалили в Умані у зв'язку з приїздом паломників-хасидів. Також заборонили продаж пневматичної зброї та іграшок, що імітують зброю. Роблять це задля уникнення конфронтації між поліцейськими та людьми, що мають при собі макет вогнепальної зброї.

Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

На початок