Пентагон заявив, що ЗСУ використовують касетні боєприпаси у "правильний спосіб"

Пентагон заявив, що ЗСУ використовують касетні боєприпаси у "правильний спосіб"

Речник Пентагону Пет Райдер
Прес-секретар Пентагону Пет Райдер проводить брифінг, 6 вересня 2022 р. Фото: Міноборони США

Речник Пентагону, генерал Пет Райдер заявив, що Сполучені Штати надали Україні понад 2 мільйони касетних боєприпасів калібром 155-мм.

Про це Пет Райдер сказав на брифінгу.

За його словами, США також забезпечили швидке зростання виробництва касетних боєприпасів — з 14 тисяч на місяць у лютому 2022 до приблизно 24 тисяч на місяць зараз.

"Ми плануємо сягнути понад 80 тисяч на місяць упродовж наступного року. Доки ці запаси не є безлімітними, ми задоволені тим, де ми є нині із нашими запасами й нам зручно, що ми маємо змогу тісно співпрацювати у цьому напрямку з нашими партнерами та союзниками у світі", — сказав Пет Райдер.

Речник Пентагону наголосив, що надання ЗСУ касетних боєприпасів дало змогу продовжувати супротив російській армії.

"Ми маємо усі показники, що вони (Сили оборони України — ред.) використовують цю зброю у правильний спосіб на полі бою, який вони й обіцяли", — сказав Райдер.

Що відомо про надання Україні касетних боєприпасів

Наприкінці червня американські законодавці з Гельсінської групи просили американського президента Джо Байдена передати Україні касетні боєприпаси, розроблені у США і не використані за часів холодної війни.

6 липня The New York Times з посиланням на американського високопосадовця повідомила, що Сполучені Штати мають наміри оголосити новий пакет озброєнь для України, який включатиме й касетні боєприпаси.

Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок 7 липня після повідомлень про те, що Вашингтон планує надати Києву цю зброю, заявила, що ФРН не схвалює відправку касетних боєприпасів в Україну.

Увечері того ж дня США оголосили новий пакет військової допомоги Україні на 800 мільйонів доларів, у переліку озброєнь якого були касетні боєприпаси.

На початок