"Це питання активно розглядається" — Білий дім про касетні боєприпаси для України

"Це питання активно розглядається" — Білий дім про касетні боєприпаси для України

Білий дім розглядає можливість надання Україні касетних боєприпасів
Білий дім, ілюстративне фото: Getty Images

Можливість надання Україні касетних боєприпасів оцінюють зараз в Адміністрації президента США Джо Байдена. Про це повідомив заступник прессекретаря Білого Дому Ендрю Бейтс 6-го липня, передає “Голос Америки”.

“Це питання активно розглядається. У мене немає оголошення в цей момент з цього приводу”, — сказав Бейтс.

Він додав, що наразі у Білому домі фокусуються на тому, щоб продовжувати оснащення України широким спектром боєприпасів.

"Які вони активно використовують, відважно захищаючи свою країну та свій суверенітет від незаконного нападу Росії, воєнних злочинів і звірств", – сказав Бейтс.

За словами речника Пентагону генерала Пета Райдера, касетні снаряди на полі бою посилять протитанкові та протипіхотні можливості.

"Касетні снаряди на полі бою: це протитанкові та протипіхотні можливості. Вони можуть бути заповнені як кумулятивними зарядами для пробиття броні, так і осколковими боєприпасами, що є протипіхотними. Тож, очевидно, що це можливості, які були б корисні в будь-якій наступальній операції. Я хочу відзначити, що РФ вже використовувала касетні боєприпаси на полі бою", — заявив Пет Райдер.

Він додав, що США мають різні варіанти артилерійських касетних снарядів.

"Ми маємо різні варіанти артилерійських касетних снарядів у наших запасах і ті, щодо постачання яких ми розмірковуємо, не включають старих видів з коефіцієнтом відмови (коефіцієнт нерозірваних снарядів — ред.) вище за 2.35%", — сказав речник Пентагону.

Раніше The New York Times з посиланням на американського високопосадовця адміністрації Байдена повідомило, що США мають наміри оголосити новий пакет озброєнь для України. Він може включати і касетні боєприпаси.

Наприкінці червня американські законодавці з Гельсінської групи просили президента Байдена передати Україні касетні боєприпаси, розроблені у США і не використані за часів холодної війни, нагадує “Голос Америки”.

Ця зброя заборонена до виробництва і використання окремою угодою, ратифікованою у понад 120 країнах світу. Водночас уряд України та неурядові організації відзначають, що касетні боєприпаси неодноразово застосовувалися Росією проти України. Пр цьому США, Україна та Росія не є підписантами угоди про заборону використання касетних снарядів.

На початок