Передача касетних боєприпасів Україні не зашкодила авторитету США — Салліван

Передача касетних боєприпасів Україні не зашкодила авторитету США — Салліван

Передача касетних боєприпасів Україні не зашкодила авторитету США — Салліван
Радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван. Фото: Getty Images

Рішення Сполучених Штатів щодо передачі українським Силам оборони касетних боєприпасів не має впливу на моральний авторитет ні, США ні України.

Про це в ефірі NBC News заявив радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван.

"Наш моральний авторитет і моральний авторитет України в цьому конфлікті випливає з того факту, що ми підтримуємо країну, яка зазнала жорстокої, жорстокої атаки з боку її сусіда з ракетами та бомбами, що падають на її міста, вбиваючи її мирних жителів, руйнуючи її школи, церкви, її лікарні", – сказав Салліван.

Він підкреслив, що Україна потребує такої зброї для захисту своїх людей та території.

"І думка про те, що надання Україні зброї для того, щоб вона могла захищати свою батьківщину, захистити своє мирне населення, є якимось викликом нашому моральному авторитету — я вважаю сумнівною", — наголосив посадовець.

Раніше президент Росії Володимир Путін заявив, що постачання в Україну касетних боєприпасів західними країнами слід вважати злочином. Він додав, що Росія має достатній запас різних видів касетних боєприпасів, які "досі не використовувала", зазначивши, що якщо "вони будуть застосовуватися проти нас — ми залишаємо за собою право на дзеркальні дії".

13 липня командувач оперативно-стратегічного угрупування військ "Таврія" генерал Олександр Тарнавський заявив, що Україна вже отримала касетні боєприпаси від США, але ще не використовувала їх.

Що відомо про надання Україні касетних боєприпасів

Наприкінці червня американські законодавці з Гельсінської групи просили президента Байдена передати Україні касетні боєприпаси, розроблені у США і не використані за часів холодної війни.

6 липня видання The New York Times з посиланням на американського високопосадовця адміністрації Байдена повідомило, що США мають наміри оголосити новий пакет озброєнь для України. Він може включати і касетні боєприпаси.

Міністерка закордонних справ ФРН Анналена Бербок у п'ятницю, 7 липня, після повідомлень, що Вашингтон планує надати Києву цю зброю, заявила, що Німеччина не схвалює відправку касетних боєприпасів в Україну.

Увечері 7 липня США оголосили новий пакет військової допомоги Україні на 800 мільйонів доларів, що включає зокрема касетні боєприпаси.

Касетний боєприпас — це особливий вид снаряду з тонкими стінками. Основним елементом касетного боєприпасу є головна снарядна частина. Цю форму наповнюють дрібними осколками, авіамінами, протитанковими, протипіхотними або запальними мінами. Одна касетна бомба може містити мінімум десять мін та дрібних деталей до них, які перебувають у спеціальних стінках-перегородках. Таким чином у бомбі міститься велика кількість маленьких бомб, які після детонації в повітрі висипаються та розсипаються по всій зоні ураження.

Понад 120 країн приєдналися до конвенції, яка забороняє їх використання як негуманне та невибіркове, значною мірою через високий рівень несправностей, які засмічують ландшафт суббоєприпасами, що не вибухнули, що загрожує як дружнім військам, так і цивільним особам, часто протягом десятиліть після закінчення конфлікту. США, Україна та Росія, яка, як стверджується, широко використовувала їх в Україні, не є сторонами конвенції. Вісім із 31 члена НАТО, включаючи США, не ратифікували конвенцію.

На початок