Як Україні можуть допомогти ракети ATACMS та касетні боєприпаси

Як Україні можуть допомогти ракети ATACMS та касетні боєприпаси

Як Україні можуть допомогти ракети ATACMS та касетні боєприпаси
. Випробування оперативно-тактичного ракетного комплексу ATACMS у США, 14 грудня 2021 року, фото: AP

В України не вистачає далекобійних засобів для того, щоб нейтралізувати глибокі тили російських військ, де накопичуються його основні резерви. Про це в ефірі "Єдині новини" повідомив директор з розвитку інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Валерій Рябих.

"В України не вистачає далекобійних засобів для того, щоб нейтралізувати глибокі тили російських військ, де накопичуються його основні резерви, склади з боєприпасами та інші логістичні елементи, які противник використовує для забезпечення окупаційних військ", — сказав Рябих.

Він зазначає, що подібні ракети допоможуть у забезпеченні протиповітряної оборони України, проте не "прямо, а завдяки гібридним діям".

"Подібні ракетні комплекси зможуть дозволити знищувати ті ракетні комплекси, які зараз РФ використовує, щоб завдавати терористичних ударів переважно по цивільній інфраструктурі. Мова йде, наприклад, про масові системи С-300", — зазначає експерт.

Він каже, якщо українці мали б зброю, як ATACMS, то подібні системи можна буде знищувати в місцях їхнього базування, звідки вони ведуться удари. Це є реальним військовим засобом для припинення подібних терористичних дій.

"ATACMS має більший радіус дії у порівнянні з тим же арсеналом засобів для HIMARS, він вражає цілі на більшій відстані у 2,5 раза. Для того, щоб забезпечити блокування і знищення всіх військових об'єктів на території Криму, нам потрібна достатня кількість ракет", — додав він.

Валерій Рябих повідомив, про наміри надати касетні боєприпаси, а саме боєголовки DPICM (повідомило NBC News — ред.), вже заявив і начальник об'єднаного Комітету начальників штабів США Марк Міллі.

"Він сказав, що розглядається подібне питання, тому що українці звернулися. Наразі ми не можемо забезпечити достатньої кількості боєприпасів для того, щоб підтримувати щільність вогню, яка необхідна для ведення наступальних дій", — сказав посадовець.

На початок