Житель деокупованого села на Харківщині побудував дім з ящиків від російських боєприпасів. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ

Житель деокупованого села на Харківщині побудував дім з ящиків від російських боєприпасів. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ

Житель села Довгеньке побудував дім з ящиків від російських боєприпасів
Житель села Довгеньке побудував дім з ящиків від російських боєприпасів, Харківщина, серпень 2023 року. Фото: Суспільне Харків

Жителька деокупованого села Довгеньке в Ізюмському районі, що на Харківщині, Наталія Князєва два місяці прожила із сім’єю у модульному будинку. Їхній власний зруйнований до фундаменту. ЇЇ син Ігор зробив добудову над майстернею з ящиків від російських боєприпасів і нині облаштовує помешкання.

Наталія Князєва показала свій гараж, який тимчасово переобладнали під кухню.

"Нічого не було, що зараз маємо. Усе було розбомблено. Стіни, стеля — це все спочатку. У нас все було. Син купив нову пральну машинку", — Наталія закриває обличчя долонею через сльози.

Два місяці родина прожила у модульному будинку.

"Удень тут нестерпно спекотно, дихати нічим. А вночі холодно і вогко. Усі речі вогкі вранці", — розповіла журналістам Наталія.

Восени сім’я планує переїхати в помешкання над майстернею. Його добудовує син Наталії. В основі стін — покинуті ящики від російських боєприпасів.

"100% буде тепло. Стінка більш як 25 сантиметрів. І весь матеріал теплий, заліза немає, каменю теж. Протягувати не буде, я думаю, тому що мінвата і паробар’єр стоїть", — впевнений Ігор Князєв.

До завершення робіт чоловік облаштував кухню в гаражі. Готуючи, мати підсвічує собі ліхтариком на сонячних батареях — отримали як гуманітарну допомогу.

"Так, як ми до цього жили, то зараз це, звичайно, не комфорт. Але краще так, ніж деінде. Якби хоч світло було, це вже було б легше", — говорить Наталія Князєва.

Про те, як син Наталії зробив добудову над майстернею з ящиків від російських боєприпасів і нині облаштовує помешкання, дивіться у репортажі Суспільного.

На початок