"Рештки кісток і пошкоджений фундамент у столітньому костелі". Поліція Хмельниччини відкрила кримінальне провадження

"Рештки кісток і пошкоджений фундамент у столітньому костелі". Поліція Хмельниччини відкрила кримінальне провадження

Ексклюзивно
"Рештки кісток і пошкоджений фундамент у столітньому костелі". Поліція Хмельниччини відкрила кримінальне провадження
На фото костел Святого Йосипа у селі Підлісний Мукарів. Фото: Анастасія Донець

За фактом пошкодження неоготичного костелу Святого Йосипа в селі Підлісний Мукарів, що на Хмельниччині відкрито кримінальне провадження. У костелі, який є об'єктом культурної спадщини, пошкоджено будівлю храму та розкопано прилеглі поховання.

Про це Суспільному Хмельницький розповіла начальниця сектору комунікації головного управління Національної поліції у Хмельницькій області Інна Глега.

"До Кам’янець-Подільського райуправління поліції надійшло повідомлення про те, що в Підлісному Мукарові на території неоготичного костелу Святого Йосипа Обручника проводяться реставраційні роботи, пов’язані з укріпленням фундаменту. Проте ці роботи здійснюються без необхідних дозволів та участі фахових спеціалістів. Як наслідок — пошкоджено будівлю храму та розкопано прилеглі поховання", — сказала Інна Глега.

За її словами, наразі проводяться слідчі дії.

Будівельні роботи на території костелу, там розрили фундамент будівлі, серпень 2023.
Будівельні роботи на території костелу, там розрили фундамент будівлі, серпень 2023. Фото: Анастасія Донець

Суспільне Хмельницький поспілкувалось із директоркою Малієвецького обласного історико-культурного музею Анастасією Донець, яка і звернулась до поліції. Жінка каже, що під час ремонтних робіт пошкодили фундамент костелу, порушили старі системи дренажу, водовідведення.

"Релігійна громада самочинно без проєкту, без архітектора-реставратора вирішила зробити гідроізоляцію фундаментів. Тим самим ці фундаменти по суті знищивши. Йому вже 150 років і стіни не мали навіть тріщин", — каже Анастасія Донець.

На фото рештки похоронених на території костелу людей, серпень 2023.
На фото рештки похоронених на території костелу людей, серпень 2023. Фото: Анастасія Донець

Окрім пошкоджень самої споруди, за словами Анастасії Донець, внаслідок ремонтних робіт розкопали поховання.

"Під стінами костелу поховані члени родини Орловських, які були фундаторами Малієвецького паркового комплексу та сприяли будівництву костелу. Ми знайшли рештки кісток просто на землі. Також, нижня частина одного з надгробків, яка зберігалась на подвір'ї, була пошкоджена ковшем екскаватора", — говорить жінка.

Як розповіла Анастасія Донець, наразі на території костелу усі роботи припинені.

Завтра, 10 серпня, об'єкт культурної спадщини національного значення обстежить обласна комісія, у складі якої будуть історики, реставратори, археологи, каже Анастасія Донець.

Що відомо про мурований костел Святого Йосипа на Хмельниччині

  • Мурований костел Святого Йосипа Обручника Пресвятої Діви Марії 19 століття розташований у селі Підлісний Мукарів Кам’янець-Подільського району.
  • Пам’ятку архітектури збудували в неоготичному стилі.
  • У 17 столітті на місці сучасного кам’яного костелу функціонував дерев’яний. Храм палили, двічі відбудовували та реконструювали протягом майже чотирьох століть.

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram та Facebook.

На початок