Пам’ятка архітектури Хмельниччини: мурований костел Святого Йосипа

Пам’ятка архітектури Хмельниччини: мурований костел Святого Йосипа

Пам’ятка архітектури Хмельниччини: мурований костел Святого Йосипа Фото: Суспільне Поділля

Мурований костел Святого Йосипа Обручника Пресвятої Діви Марії 19 століття розташований у селі Підлісний Мукарів Кам’янець-Подільського району. Пам’ятку архітектури збудували в неоготичному стилі.

Про це Суспільному розповів його настоятель отець Валентин Розгон.

За його словами, у 17 столітті на місці сучасного кам’яного костелу функціонував дерев’яний. Додає: храм палили, двічі відбудовували та реконструювали протягом майже чотирьох століть.

"Перший храм був збудований у 1613 році, тоді була заснована парафія. Він був побудований з дерева. Пізніше його спалили турки. Потім був збудований другий храм. І от ось цей третій храм, який був збудований в 1872 році за сприяння тодішнього настоятеля. Це говорить про те, що була дуже солідна, відповідальна парафія, яка змогла власним коштом за 13 років (1859-1872), змогла збудувати його в стилі неоготики", – каже настоятель храму.

Фото: Суспільне ПоділляФото: Суспільне Поділля

Фото: Суспільне Поділля

Колишній вчитель історії Мукарівської середньої школи Анатолій Лігоцький каже, тривалий час костел не функціонував.

"Так, за Радянської влади старалися, щоб він не був костелом. Тут був і музей, а колись ще були склади зерна", – говорить Анатолій.

Фото: Суспільне ПоділляФото: Суспільне Поділля

Фото: Суспільне Поділля

Службу у храмі супроводжує орган, встановлений тут наприкінці 19 століття, каже органістка храму Неля Гаврилюк. Розповідає: музичний інструмент у костелі використовують з 1886 року, тоді ж відбулось освячення храму.

"Відколи передали цей костьол парафіянам вірним, священник, який працював тут настоятелем зайнявся реконструкцією цього костелу та органу. Під час реконструкції власне замінили труби, міх і повітряну машину", – розповідає органістка.

Читайте також

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше