Різниця між зарплатами чоловіків і жінок скоротилась за останні сім років — Свириденко

Різниця між зарплатами чоловіків і жінок скоротилась за останні сім років — Свириденко

Юлія Свириденко, перша віцепрем’єр-міністерка України — міністерка економіки
. Фото: Офіс президента

Показник різниці між зарплатами чоловіків та жінок в Україні скоротився за останні 7 років на 7,4%. У 2015 році він складав 26%.

Про це заявила перша віцепрем’єр-міністерка – міністрка економіки України Юлія Свириденко під час відкриття "Програми підтримки гендерної рівності" для працівників "Укргідроенерго".

"В Україні, згідно з даними Держстату, у 2021 році жінки заробляли в середньому на 18,6% менше, ніж чоловіки. Цей показник суттєво скоротився за останні 7 років – ще у 2015 році він складав 26%. Прийняття і реалізація Національної стратегії щодо подолання гендерного розриву в оплаті праці до 2030 року допоможе уряду вдосконалити законодавство про рівну оплату праці, осучаснити трудове законодавство і прийняти закон "Про працю", — сказала Свириденко.

Зокрема, за словами урядовиці, з’явиться принцип рівної оплати праці за аналогічну роботу або працю рівної цінності, незалежно від гендеру. Якщо роботодавець їх порушуватиме, працівник зможе захистити свої права у суді.

Також серед завдань стратегії подолання стереотипів і дискримінації за ознакою статі. Для цього уряд ініціює інформаційну кампанію для жінок "Звісно, зможеш", яка нагадуватиме, що жінки мають право отримувати не меншу винагороду за свою працю, ніж чоловіки.

"Щоб досягти повного гендерного балансу, в Україні мають також існувати умови того, аби поєднати сімейне і професійне життя", — зазначила Юлія Свириденко.

Для цього влада розвиватиме систему державних та приватних дитячих садочків, а для дітей старшого віку – розвиватиме такі організації як Пласт, Українська академія лідерства тощо. На рівні законів зникне розділ на батьків-жінок та батьків-чоловіків, адже батьки обох статей мають бути однаково залучені до виховання спільних дітей.

"Після перемоги Україна має стати державою без бар’єрів та без упереджень. Національна стратегія щодо подолання гендерного розриву в оплаті праці – лише один з інструментів переходу нашого суспільства на нові стандарти. Ми маємо мотивувати наших жінок та дівчат повертатися додому та разом відбудовувати Україну", — підкреслила Свириденко.

Україна потребує повернення жінок з-за кордону для спроби економічного відновлення. Якщо не вдасться переконати 2,8 млн жінок-біженок працездатного віку повернутися, це коштуватиме Україні 10% річного довоєнного валового внутрішнього продукту.

На початок