Фантомні вибухи та криза в стосунках. У липні кияни вдвічі більше звертались за психологічною допомогою

Фантомні вибухи та криза в стосунках. У липні кияни вдвічі більше звертались за психологічною допомогою

Центр гендерної рівності, запобігання та протидії насильству
Ілюстративне. Фото: pexels.com

У липні киянам надали близько 1,5 тисячі психологічних консультацій від Центру гендерної рівності, запобігання та протидії насильству. Це на 60% більше звернень, ніж попереднього місяця.

Про це повідомила заступниця голови КМДА Марина Хонда.

Минулого місяця через домашнє насильство до Центру звернулись 378 жінок та 34 чоловіків.

Інші звертались зверталися через панічні атаки, фантомні звуки вибухів, надмірну тривогу щодо власної смерті та втрати близьких, переживання знову жити під російською окупацією, розповідає Хонда. Також телефонували щодо кризи у стосунках та проблем із комунікацією з дітьми.

За її словами, збільшилася і кількість жінок із дітьми, які перебували в кімнатах кризового реагування та притулках. Зокрема, послугами кімнат кризового реагування протягом липня скористалися 19 жінок та 12 дітей, а притулків – 6 жінок та 5 дітей.

Найбільше екстрених та планових виїздів мобільні бригади соціально-психологічної допомоги зробили до Шевченківського, Дніпровського, Деснянського та Оболонського районів столиці.

Безкоштовна міська служба телефону довіри працює конфіденційно та цілодобово за номерами: 15-00 або 044-272-15-00.

Що відомо про психологічну допомогу в Києві

На початку квітня у Києві відкрили перший в Україні Центр стресостійкості. Його фахівці надаватимуть психологічну підтримку зокрема демобілізованим військовим, членам їхніх родин. А також працівникам, які під час війни забезпечують життєдіяльність міста.

У Києві працюють п’ять мобільних бригад, які надають соціально-психологічну допомогу постраждалим від домашнього насильства.

У столиці працює Центр допомоги врятованим, де люди, які виїхали з зони активних бойових дій чи окупованих територій, можуть отримати комплексну соціально-психологічну підтримку.

У Києві функціонує Кризовий центр “Соціотерапія”, де допомагають людям з гострим стресовим станом, спричиненим війною. Звернутися по допомогу може кожен, хто цього потребує.

В Україні збільшується попит на психологічну та психіатричну допомогу, тому Національна служба здоров’я України разом з ВООЗ розробляє новий пакет послуг, щоб пацієнти могли отримувати консультації та психологічну допомогу на первинному рівні, у свого сімейного лікаря, терапевта, педіатра.

Психологи кажуть, що через воєнні дії люди відчувають більший стрес, хоч проблеми, з якими звертаються, ті самі, що були й до війни, але стали "яскравіше виражені".

На початок