Британія утилізувала десятки танків Challenger 2, які б могла передати Україні — Times

Британія утилізувала десятки танків Challenger 2, які б могла передати Україні — Times

ЗМІ
Навчання українських військових користуванню танками Challenger 2
Навчання українських військових користуванню танками Challenger 2 у Великій Британії. Фото: twitter.com/DefenceHQ

Міністерство оборони Великої Британії у період з 2010 по 2014 роки списало 43 танки Challenger 2, які б могли бути передані Україні.

Про це повідомляє британська газета The Times.

Журналісти зазначають, що утилізація важких броньованих машин коштувала платникам податків 4,3 мільйона фунтів стерлінгів. Тоді у МО заявили, що танки було "економічно недоцільно" ремонтувати.

У середині 1990-х років Лондон закупив 386 Challenger 2, які залучили для війни в Іраку, 40 із яких утилізували до 2010 року. Міноборони планувало знизити загальну кількість до 148 одиниць, модернізувавши решту до нового стандарту — Challenger 3.

На тривале зберігання помістили 75 танків. Голова парламентського комітету з питань оборони Тобіас Еллвуд підкреслив, що їх слід відправити в Україну. Як у коментарі The Times пояснив аналітик Джастін Крамп, Challenger 2 були списані через те, що їхнє зберігання було дорогим. Окрім цього, у той час вважалося, що масштабні наземні війни в Європі залишилися в минулому.

"Це те, що ми зробили неправильно. Відсутність достатньої кількості танків, готових до відправки до підрозділів, які мали б укомплектувати їх під час конфлікту, була серйозною проблемою, і я думаю, що армія, швидше за все, змінить свою політику в майбутньому", — додав він.

Challenger 2 — це основний танк сухопутних військ Великої Британії. Він важкоброньований та мобільний, призначений для використання в зоні прямого вогню. Випускається компанією BAE Systems Land & Armaments.

Що відомо про танки Challenger 2 для України

19 січня, за день до чергової зустрічі у форматі "Рамштайн", сім країн Європи узгодили військову допомогу для України. Тоді повідомлялось, що Велика Британія, окрім іншого, передасть Україні 14 танків Challenger 2.

Українські танкові екіпажі 29 січня прибули до Великої Британії, щоб розпочати підготовку до подальшої боротьби проти Росії, зокрема пройти навчання на танках Challenger.

У лютому міністр оборони Британії Бен Воллес заявив, що Лондон може запропонувати Києву більше своїх основних бойових танків на додаток до 14 вже обіцяних, але це буде залежати від оборонних потреб країни.

На початок