Сили оборони просунулися під Бахмутом — ISW

Сили оборони просунулися під Бахмутом — ISW

Сили оборони просунулися під Бахмутом — ISW
Український військовий на позиціях біля Бахмута на Донеччині, 2 липня 2023 року, фото: AP

Українські Сили оборони провели контрнаступальні операції щонайменше на трьох ділянках фронту і просунулися в районі Бахмута на Донеччині.

Про це повідомляє американський Інститут вивчення війни (ISW).

Зазначається, що ЗСУ продовжують контрнаступальні операції на північному та південному флангах Бахмута, а один з російських мілблогерів при цьому заявив, що українські сили просунулися поблизу Курдюмівки та Андріївки.

Також ISW із посиланням на українське джерело зазначає, що ЗСУ просунулися на відстань 10-12 кілометрів від основної російської оборонної лінії на Бердянському напрямку.

Водночас аналітики інститут повідомляють, що російські блогери стверджують, що російські війська відбили українські наземні атаки біля Роботиного (10 км на південь від Оріхова), Вербового (17 км на південний схід від Оріхова) та П'ятихаток (25 км на південний захід від Оріхова) у західній частині Запоріжжя.

Ситуація у Бахмуті

Українські військові станом на 28 липня продовжують наступати північніше та південніше міста Бахмут де тривають важкі бої, військо РФ зазнає втрат та застосовує резерви.

Українська армія прагне взяти під контроль шляхи навколо міста, аби перекрити логістику російських військ. ЗСУ вже контролюють входи, виходи та пересування російських сил в Бахмуті, завдяки тому, що зайняли пагорби. За словами командувача Сухопутних військ Сирського, українська армія бере Бахмут під вогневий контроль.

Раніше, 21 травня, у Міноборони повідомили, що українська армія взяла Бахмут в напівоточення і зайняла панівні висоти навколо міста, контроль над незначною частиною Бахмута надає можливість входу в місто в разі зміни обстановки.

Підготовка Бахмута до оборони почалась у липні 2022 року, тоді, зокрема, вирили 20 кілометрів окопів і заклали п'ять тисяч мін. Як "спрацювала" ця оборона і як тривали 10 місяців битви за Бахмут для міста, розказував в інтерв'ю Суспільному заступник начальника міської військової адміністрації.

На початок