Камишін заявив про успіхи у виробництві українських ракет

Камишін заявив про успіхи у виробництві українських ракет

Камишін заявив про успіхи у виробництві українських ракет
Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишін, фото: УНІАН

Україна хоче стати найбільшим виробником зброї в Європі і вже має "перші успіхи" у виробництві ракет.

Про це в інтерв'ю PAP сказав міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін.

"Україна стане збройовим арсеналом вільного світу та експертом у веденні звичайної війни. Ми хочемо, щоб наша країна стала найбільшим виробником зброї в Європі", — сказав він.

Міністр наголосив, що спершу потрібно розбудувати міць України як виробника зброї.

"Ми вже маємо перші успіхи, я не можу розкривати більше, але найбільший акцент робиться на виробництві ракет", — сказав Камишін.

Конкретних цифр щодо виробничих потужностей українського ОПК він не назвав, але заявив, що за останній місяць вони зросли удвічі.

Камишін також зазначив, що Україна працює над розширенням промислових комплексів озброєння, щоб поступово нарощувати виробничі потужності сектору.

За його словами, Міністерство є одним із співзасновників проєкту Brave 1, який сприяє співпраці між усіма учасниками ОПК. Проєкт також надає інформаційну, організаційну та фінансову підтримку проєктам у сфері оборонних технологій.

За словами Камишіна, Brave 1 має дозволити виробникам швидше пройти шлях від ідеї до контракту з Міністерством оборони України.

"Це дасть нашій армії доступ до новітнього озброєння і технологій. І це нам дасть нові можливості на полі бою", — сказав міністр.

Раніше заступник міністра стратегічних галузей промисловості України Сергій Боєв заявив, що Київ веде переговори із західними виробниками зброї щодо збільшення виробництва озброєнь, зокрема і в Україні, і може підписати контракти найближчими місяцями.

У травні президент України Володимир Зеленський заявив, що країна співпрацює з британською оборонною компанією BAE Systems над створенням української бази для виробництва та ремонту зброї від танків до артилерії.

Керівництво Північноатлантичного альянсу планує провести перемовини з оборонними компаніями щодо запровадження єдиних стандартів виробництва боєприпасів для того, щоб розв’язати проблему їхньої нестачі.

На початок