Захід зацікавлений у виробництві зброї в Україні, але після війни — Reuters

Захід зацікавлений у виробництві зброї в Україні, але після війни — Reuters

Снаряди
Український військовий встановлює запал до 155-мм артснаряду перед пострілом з гаубиці М777, поставленої США, Харківська область, 14 липня 2022 р. Фото: АР/Євген Малолетка

Київ прагне залучити іноземні компанії для виробництва зброї в Україні. Західні оборонні компанії зацікавлені у виробництві зброї в Україні, але лише після війни.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на пів дюжини керівників, які були присутні на Паризькому авіашоу.

Агентство зазначає, що Україна намагається збільшити свій арсенал, від безпілотників і боєприпасів до танків, оскільки вона бореться, щоб відбити вторгнення Росії. Україна також прагне збільшити можливості працевлаштування та стабілізувати економіку, зруйновану війною.

Раніше заступник українського міністра повідомив Reuters, що Київ веде переговори з оборонними компаніями Німеччини, Франції, Італії та Східної Європи щодо потенційного виробництва зброї в Україні.

Але керівники компаній заявили, що наразі існує занадто великий ризик.

"Ви просто повинні думати про стан ситуації ширше... і про ризик, пов’язаний із цим спільним виробництвом", — сказав керівник американського оборонного гіганта Lockheed Martin Грег Ульмер.

Представники двох великих оборонних компаній підтвердили, що чули про українську ініціативу. При цьому одна з компаній готова підписати лист про наміри обговорити промислове партнерство в Україні після закінчення бойових дій. Однак наразі жоден з опитаних не висловив зацікавленості в прямому інвестуванні під час війни.

Що відомо про ініціативу з виробництва західної зброї в Україні

У серпні 2022 року стало відомо, що турецька компанія Baykar Makina, що виробляє безпілотні літальні апарати, в тому числі ударний Bayraktar TB2, вже зареєструвалась в Україні та придбала ділянку для будівництва заводу. У жовтні стало відомо, що турецька оборонна компанія Baykar планує завершити будівництво заводу в Україні через два роки.

12 травня стало відомо, що "Укроборонпром" створив спільне підприємство з німецьким виробником військової техніки та зброї Rheinmetall. Воно буде займатися обслуговуванням та ремонтом танків, а у майбутньому — і їхнім виробництвом.

Співпраця включає технічне обслуговування та ремонт бронетехніки в Україні, паралельно готується виробництво танків. У Rheinmetall буде 51% акцій у новій компанії, концерн також візьме на себе управління компанією.

30 травня президент України Володимир Зеленський заявив, що країна співпрацює з британською оборонною компанією BAE Systems над створенням української бази для виробництва та ремонту зброї від танків до артилерії.

Керівництво Північноатлантичного альянсу планує провести перемовини з оборонними компаніями щодо запровадження єдиних стандартів виробництва боєприпасів для того, щоб розв’язати проблему їхньої нестачі.

На початок