Понад 110 тисяч електронних кабінетів зареєстрували абітурієнти від початку вступної кампанії - 2020

Понад 110 тисяч електронних кабінетів зареєстрували абітурієнти від початку вступної кампанії - 2020

Понад 110 тисяч електронних кабінетів зареєстрували абітурієнти від початку вступної кампанії - 2020

Понад 110 тисяч електронних кабінетів зареєстрували абітурієнти від початку вступної кампанії - 2020. Найбільшу кількість кабінетів створили майбутні студенти Дніпропетровської та Київської областей, йдеться на сайті Міністерства освіти і науки.

Цього року подача заяв на вступ до закладів вищої освіти розпочнеться з 13 серпня. Через карантин правила змінилися, зокрема, зменшили кількість заявок для подання на бюджет, дозволили вступати із сертифікатами ЗНО, яке складали 3 роки тому, а абітурієнтам із окупованих територій дозволили вступати без складання зовнішнього незалежного оцінювання. У ситуації розбиралася Юлія Безбородько.

Зміни вступної кампанії 2020 торкнулися зменшення кількості заяв, які абітурієнт може подати на бюджет. Якщо минулого року на бюджетну форму подавали 7 заявок на різні спеціальності, зараз - 5, як завжди з урахування пріоритетності, повідомляють на сайті Міністерства освіти і науки. Для контрактників, при цьому, кількість заяв не обмежували. Графіка Юлія Хірна абітурієнтка, закінчила школу цьогоріч. Склала чотири іспити зовнішнього незалежного оцінювання та зареєструвала електронний кабінет вступника. Дистанційні процедури для випускників, каже, не проблема, але тепер важче визначати пріоритети серед закладів та спеціальностей.

«Я була трішки не в захваті від того, що в тому році потрібно було 7 заяв подавати, а в цьому 5. Пріоритетність- це дуже важко, і на перші два десь місця я буду подавати заяви у ті університети, де мені б хотілося навчатися найбільше, це будуть бюджетні місця, а усі інші - це або контракт, або, що я не дуже хочу», говорить Юлія Хірна абітурієнтка.

Через карантин, цьогоріч абітурієнтам дозволили вступити із сертифікатами з іноземних мов за останні три роки, з інших предметів можна приносити сертифікати 4- річної давності. Графіка. Вступну кампанію 2020 загалом перенесли на місяць, говорить представник приймальної комісії Дніпровського національного університету Михайло Дергачов. Розповідає, зміни будуть і у подачі документів.

«27 серпня буде оголошений список рекомендованих на бюджет бакалавра на 1 курс, протягом 5 днів вони мають подати оригінали документів. І тут, перший варіант- особистий, другий механізм - поштою. Третій варіант, коли дитина вдома роздруковує свою заяву, її підписує, робить сканкопію і завантажує за відповідним сервісом, ставлячи електронний підпис»,говорить Михайло Дергачоввідповідальний секретар приймальної комісії ДНУ.

Понад 110 тисяч електронних кабінетів зареєстрували абітурієнти від початку вступної кампанії - 2020

Понад 110 тисяч електронних кабінетів зареєстрували абітурієнти від початку вступної кампанії - 2020

Понад 90 університетів, що підпорядковані МОН, прийматимуть абітурієнтів з тимчасово окупованих територій без ЗНО, для чого на базі закладів створюють освітні центри «Крим-Україна», «Донбас - Україна». Представниця такого центру з Національного технічного університету «Дніпроська Політехніка» Олександра Ащеулова розповідає, що наявність центрів значно спрощує процедуру вступу, до Політехніки звернулись вже близько 10 абітурієнтів з Донбасу.

«Освітні центри «Донбас-Україна» і «Крим-Україна» працюють до 23 жовтня, але, якщо ви бажаєте вступити за державним замовленням ,то ви маєте прийти до нас до 20 серпня і пройти випробування вступні. Вони могли складати ЗНО, якщо у них була можливість виїхати і скласти, але в ті, хто не міг, складають іспит на території України на базі університету. Онлайн іспити не передбачені, але ми проводимо вступні випробування з урахуванням карантинних вимог»,говорить Олександра Ащеулова представниця центру «Донбас-Україна» НТУ «Дніпровська політехніка».

До 22 серпня триватиме подача заяв абітурієнтів, 5-го вересня з’являться списки зарахованих на бюджет, до 30 вересня оголосять вступників, що навчатимуться на контрактній основі. Випускники тимчасово окупованих територій можуть вступати до 23 жовтня.

Читайте також

В Україні стартував вступ до магістратури: вперше приймають електронні заяви. Що ще нового

До першої 15-ки найкращих вишів України ввійшов один з Дніпра: які місця посіли інші

Два виші, три коледжі й технікум. У Кривому Розі з кількох закладів створюють новий державний виш

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди