Два виші, три коледжі й технікум. У Кривому Розі з кількох закладів створюють новий державний виш

Два виші, три коледжі й технікум. У Кривому Розі з кількох закладів створюють новий державний виш

У Кривому Розі створили новий вищий навчальний заклад – Державний університет економіки і технологій (ДУЕТ). Про те в ефірі радіо «Криворіжжя» повідомив проректор Державного університету економіки і технологій Володимир Засельський.

За його даними, це – пілотний проєкт реформування вищої освіти в Україні.

Як розповів проректор, наразі об’єдналися два вищих навчальних заклади – Криворізький економічний та Криворізький металургійний інститути. Орієнтовно у жовтні поточного року до університету мають приєднатися три коледжі й один технікум.

Стратегія навчання у новому виші орієнтована на потреби криворізького промислового регіону і на інтеграцію з бізнесом, сказав Володимир Засельський.

«Співпраця з реальним сектором економіки та підприємствами міста – пріоритет дуальної освіти й одна з ознак сучасного університету. У планах ВНЗ робити дипломи за подвійними програмами. Таким чином, студенти зможуть навчатися паралельно за двома спеціальностями й отримуватимуть два дипломи. Наприклад, якщо по металургії студент навчатиметься на денній формі навчання, то диплом з економіки отримуватиме, навчаючись на заочному відділенні. А загальні предмети для всіх спільні», – сказав Володимир Засельський.

За його інформацією, 75% викладачів вишу мають вчені звання, 20% із них – професори і доктори наук. В результаті реорганізації посади не скорочували.

«А з тими працівниками, умови праці яких змінилися, все погоджено», – каже голова профспілки ДУЕТ Наталія Сусло.

За інформацією Наталії Сусло, новий напрямок освіти передбачає нові умови навчання, зокрема забезпечення зручних умов для студентів, серед них – з обмеженими можливостями. У планах – створення окремого Інституту інклюзивної освіти.

Відомо

  • За даними з офіційного вебпорталу Кривого Рогу, в місті зареєстровано 14 вищих навчальних закладів.

Авторка – Ірина Ловкова

Читайте також

  • День металурга та гірника: 10 фактів про «гарячу» галузь України
  • До першої 15-ки найкращих вишів України ввійшов один з Дніпра: які місця посіли інші
  • ТОП-5 найдорожчих державних вишів Дніпропетровщини: скільки коштує навчання на контракті
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди