Резніков припустив, що Україна може приєднатися до НАТО наступного року

Резніков припустив, що Україна може приєднатися до НАТО наступного року

Міністр оборони України Олексій Резніков на саміті НАТО
Міністр оборони України Олексій Резніков прибув на саміт НАТО, Вільнюс, Литва, 11 липня 2023 рік. Фото: АР/Mindaugas Kulbis

Міністр оборони України Олексій Резніков в інтерв'ю CNN припустив, що вступ України до НАТО може відбутися наступного року. За його словами, це буде політичне рішення після того, як Україна виграє війну.

"Абсолютно зрозуміло, що це буде політичне рішення після того, як ми виграємо цю війну. Поки триває війна, ми не зможемо здобути одноголосного "так" через статтю 5. Деякі країни скажуть: "Стривайте". Але після перемоги це буде в інтересах НАТО, тому що ми станемо справжнім східним щитом НАТО, східним щитом Європи”, — сказав Резніков.

Він додав, що українці довели, що Україна має реальний бойовий досвід.

“Як зупинити росіян, як завдати їм поразку, як побити їх та перемогти, використовуючи зброю стандартів НАТО. Тож, скільки аргументів ще потрібно?" — сказав міністр.

Коментуючи, чому США не кажуть про точні дати вступу України до НАТО, Резніков сказав, що це не важливо.

“Це може бути і через день чи 2 тижні, але, з моєї точки зору, наступного року на саміті НАТО в Вашингтоні, який відзначить 75 річчя Альянсу, можливо це стане важливим днем для України", — сказав Резніков.

Коли міністра запитали, чи він очікує на приєднання до НАТО тоді, Резніков відповів: "Це лише мій прогноз".

Він також ствердно відповів на запитання, чи припиниться війна до наступного літа. І додав, що Україна виграє цю війну.

Що отримала Україна під час саміту НАТО у Вільнюсі

За результатами саміту 11-12 липня у Вільнюсі країни НАТО прийняли пакет із трьох частин, щоб наблизити Україну до Альянсу, і відмовилися від Плану дій щодо членства (ПДЧ), проте Україна так і не отримала повного запрошення.

Українська делегація вернулася додому з саміту НАТО у Вільнюсі із безпековими гарантіями для України на шляху до Альянсу.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Україна зможе приєднатися, коли "союзники погодяться і умови будуть виконані".

Що відомо про перспективи вступу України в НАТО

30 вересня 2022 року президент України Володимир Зеленський, голова Верховної ради Руслан Стефанчук та прем’єр-міністр Денис Шмигаль підписали заявку на вступ України в НАТО за пришвидшеною процедурою. Відповідна процедура передбачає вступ до НАТО без ПДЧ. У цьому питанні Україна орієнтується на досвід Фінляндії і Швеції. Поки українська сторона чекатиме на затвердження від всіх членів Альянсу, вона пропонує реалізувати пропозиції щодо гарантій безпеки для України згідно з Київським безпековим договором.

Генсек НАТО Столтенберг того ж дня заявив, що вступ України в НАТО залежить від згоди усіх 30-ти союзників.

Президенти низки країн Центральної та Східної Європи офіційно підтримали членство України в НАТО. Серед них — лідери Чехії, Естонії, Латвії, Литви, Північної Македонії, Чорногорії, Польщі, Румунії та Словаччини. Також про підтримку вступу України до Альянсу заявила Канада. У Білому домі вважають, що вступ України в НАТО "не на часі".

Прессекретар президента Росії Володимира Путіна Дмитро Пєсков прокоментував подану Україною заявку на вступ до НАТО, заявивши, що євроатлантичний курс української влади став причиною російської агресії проти України.

На початок