Житло для переселенців, ЦНАП і басейн. Що відомо про недобуди Донбасу

Житло для переселенців, ЦНАП і басейн. Що відомо про недобуди Донбасу

Житло для переселенців, ЦНАП і басейн. Що відомо про недобуди Донбасу Фото: Суспільне Донбас

У Слов'янську шостий рік будують житло для переселенців, а у Бахмуті три роки зводять приміщення ЦНАПу. В Сватовому вже 9 років будують басейн і це ще не все . Суспільне підготувало добірку недобудів, які місцева влада обіцяла завершити, але так і не завершила.

Житло для переселенців у Слов'янську

У 2020 році у Слов’янську під житло для переселенців почали реконструювати вже третій гуртожиток. На двох попередніх – будівництво зупинили. Житло для переселенців мали створити у будинках на вулицях Вокзальна 8 та Світлодарська 28а.

На реконструкцію двох гуртожитків для внутрішньо переміщених осіб Європейський союз надав Слов’янську 800 тисяч євро ще у 2015-му. Тоді почалась робота офісу проєкту: затвердили проєкт реконструкції, зробили проєктно-кошторисну документацію. Міська рада, що виступала замовником робіт, мала провести тендер, але підрядника не знайшли навіть з п’ятої спроби.

"Проведено 5 тендерів. Учасників по процедурах заявлено не було. Вірніше, тієї кількості, що потрібна, аби тендер відбувся, – заявив тоді міський голова Слов'янська Вадим Лях. За його словами, підрядників ніяк не могли знайти, бо реальні ціни будівництва не відповідали тендерній документації: "Роботи почалися 2014-го, 2015-го. За цей час відбулося подорожчання матеріалів і учасники тендера, які заявлялися раніше, вже не виявляли інтересу у проведенні цих ремонтних робіт".

Проєкт з реконструкції подовжили на 8 місяців і змінили його керівників.

Житло для переселенців будують 6 рік у Слов'янськуФото: Суспільне Донбас

Житло для переселенців будують 6 рік у Слов'янську

Навесні 2016 року почався ремонт, але будівництво до кінця не довели. З’ясувалось, що документація, подана на участь в тендері містить помилки. Тендер мали провести наново. У вересні 2017 року на ProZorro були відхилені пропозиції всіх будівельних організацій, що подавали заявки на проведення реконструкції.

Гуртожитки лишилися недобудованими, а неосвоєні гроші повернули Європейському союзу.

Житло для переселенців будують 6 рік у Слов'янськуФото: Суспільне Донбас

Житло для переселенців будують 6 рік у Слов'янську

Чергову спробу збудувати житло для переселенців у Слов’янську почали навесні 2020 року. Цього разу реконструюють п’ятиповерхівку на вулиці Кільцевій 2-а Слов’янська. Гроші на це надав Європейський інвестиційний банк – 72 мільйони гривень. У будинку мають зробити 97 одно-, двох-, та 3-х кімнатних квартир. Будівництво мають завершити навесні 2021 року. Потому житло розподілятиме спеціальна комісія.

Станом на зараз Слов’янську зареєстровані понад 41 тисяча переселенців.

Довгобуд Краматорська на Архіпа Куїнджи

Сьомий рік винаймають житло мешканці двоповерхівки Краматорська, що у 2014 році потрапила під мінометний обстріл. Тоді снаряд пробив дах будинку. Від дощів за півтора року порушилися перекриття та фундамент. Гроші на ремонт, 2 мільйони гривень, виділила міська рада у 2015 році. Підрядників було три, але справу так і не довели до кінця. У 2019 році з міського бюджету на ремонт виділили ще понад 5 мільйонів гривень. За відновлення будівлі взялася вже четверта підрядна організація. Підрядники зі слов’янська ТОВ "Віокс" відновлюють будинок пів року. Тут відремонтують 8 квартир.

"16 червня 2014 року в наш будинок, безпосередньо, в нашу квартиру, на другому поверсі, потрапило кілька снарядів. У результаті чого наша сім'я зрозуміла, що таке залишитися без житла. Всі ці роки жителі будинку винаймають житло. У нас є сусіди, які п'ять місць проживання змінили за цей час, а є сусіди, які не дочекалися, троє пенсіонерів, які не побачили ремонтних робіт", – розповіла журналістам Суспільного жителька будинку Надія Жигайло.

Двоповерхівка на вулиці Архіпа Куїнджи 16 у КраматорськуФото: Суспільне Донбас

Двоповерхівка на вулиці Архіпа Куїнджи 16 у Краматорську

Ремонтують цей будинок з жовтня 2019 року. До холодів виконували демонтажні роботи. У березні почали роботи з посилення стін та фундаменту. Лише на підвал пішло близько 20 кубів бетону, хоча за проєктом планували втричі менше.

Унаслідок влучення снарядів, будинок не лише поніс руйнування даху, змістилася конструкція будинку, розповідає представник підрядної організації Сергій Савченко розповідає: "У деяких місцях випадали фрагменти фундаменту. Тому нам довелося робити стяжку замість 5-6 сантиметрів в деяких нерівностях до 20 сантиметрів".

Щодня будинок ремонтують до 15 людей. Тут майже завершили бетонні роботи, наразі роблять утеплення, потім мають працювати над опалення, електроенергію, водопостачанням. Сума на відновлення будинку становить 5 мільйонів 200 тисяч гривень, каже Савченко: "У неї входить відновлення цоколя, фундаменту, перекриття між першим і другим поверхом, перекриття між підвалом і першим поверхом, також демонтаж і монтаж всіх перегородок".

Гроші на відновлення цього будинку міська влада виділяє вже вдруге. У 2015 році на ремонт пішло ще 2 мільйони. Тоді підрядником було публічне акціонерне товариство "Вестастрой", яке завершило ремонт частково. Документацію направили до правоохоронних органів та відкрили кримінальне провадження.

У 2016 році тендер на складання нової проектно-кошторисної документації для подальшого ремонту будинку виграла Харківська фірма "ІК-Проект". У 2017 році – корегування документів продовжила краматорська "Анфалов". Потому на ремонт будинку грошей у місцевому бюджеті не знайшли.

Лише у 2019 році провели новий тендер. Представник вже четвертої підрядної організації, що відновлює будинок, мають завершити восени 2020 року, запевняє підрядник.

Загалом на ремонт двоповерхівки було витрачено понад 7 млн гривень.

Приміщення ЦНАПу в Бахмуті

Триповерхове приміщення ЦНАПу на вулиці Привокзальній у Бахмуті мали збудувати у серпні 2018 року. Та на сьогодні тут звели лише каркас будівлі. Вартість робіт за проєктом становила 32 мільйони гривень. Замовником робіт був Департамент капітального будівництва Донецької ОДА. Будувала ЦНАП компанія "Спецтехресурс", яка виконала 30% робіт на суму майже 15 мільйонів гривень. Через невідповідності у проєкті та недоліки у будівництві договір із підрядником розірвали.

Ми будували, будували… і недобудували. Що відомо про недобуди ДонеччиниФото: Суспільне Донбас

ЦНАП у Бахмуті

У 2019 році Департамент капітального будівництва Донецької ОДА вдруге оголошує тендер на будівництво ЦНАПу. Розроблений новий проект, вартість якого вже становить 68 мільйонів гривень. Переможцем торгів стає ТОВ "ІНТЕХ-БУД СОЮЗ". Наразі роботи на будівництві поновили частково – кілька робітників проводять внутрішні роботи.

Фінансування будівництва здійснюється у співвідношенні: 10% – кошти місцевого бюджету, 90% – обласного. Начальниця відділу надання адмінпослуг Бахмутської міськради Наталя Чистякова каже, що місто вже профінансувало свою частину проекту. Щодо фінансування робіт замовником та термінів завершення будівництва, у Департаменті капітального будівництва Донецької ОДА відповіли на інформаційний запит Суспільного, що роботи за проєктом передбачено завершити у 2021 році. Термін може бути визначений після початку фінансування у наступному бюджетному році. Станом на 05.08.2020 фінансування за проєктом стало 12 014,78 тис. грн.

Парк Гурова у Маріуполі

Реконструкцію лугопарку ім. Гурова в Кальміуському районі розпочали в червні 2018 року. Завершити планували у вересні 2019. Загальна вартість робіт з реконструкції становила 96 млн гривень (40 млн грн бюджетних коштів області та 56 млн грн з місцевого бюджету). Вже витратили 40 млн гривень (19 млн з обласного бюджету Екологічного фонду та 21 млн – з міського бюджету).

Наприкінці 2019 року великомасштабні роботи зупинили. Проєкт вирішили удосконалити згідно з концепцією BigCityLab міста Київ. Виправлений проєкт пройшов експертизу і знаходиться на узгодженні в області.

Парк ім. Гурова у МаріуполіФото: Суспільне Донбас

Парк ім. Гурова у Маріуполі

Через пів року (приблизно в травні цього року) роботи поновили. У 2020 закінчували роботи по установці альтанок і меблів в них, виконували прокладку електроживлення альтанок, установку розеток і світильників. Зараз ведуться роботи по встановленню обладнання в альтанки. Відновити роботи з реконструкції парку глобально планується в жовтні 2020 р.

Від початкового проєкту виконано 39%, від скоригованого проєкту близько 15%. Зараз працює близько 10 людей. Перший етап реконструкції парку 13,4 Га з 45.5 Га (Фонтани, бульвар, зону барбекю, дитячі майданчики, територію від бульвару до вул. Металургів) планується завершити у вересні 2021 року. Планується зробити зону барбекю, зону для подій, Тихий парк, зони розваг, спорту й гри.

"Цей парк відображає нову філософію. Тут будуть враховані інтереси жителів різного віку і представлені різні форми активностей. Парк імені Гурова стане «магнітом» тяжіння жителів з усього Маріуполя. Такі місця, де б хотіли проводити свій час наші городяни, будуть створені в кожному районі міста»,- зазначив міський голова Вадим Бойченко. «Нам важливо створити сучасний, європейський парк. Ми взяли за зразок парк ВДНГ в Києві. Він останнім часом досяг значного зростання відвідуваності", — розповів заступник міського голови Сергій Захаров. Загалом скільки буде проєктів поки невідомо.

Басейн-довгобуд у Сватовому

Дев’ять років у Сватовому на кварталі Незалежності у приміщенні колишньої котельної будують позаміський заклад із плавальний басейном. Ця споруда-довгобуд з 2011 року перебуває на балансі відділу освіти Сватівської РДА.

Проєктом передбачається, що басейн матиме 3 доріжки по 25 метрів і тренажерну залу. За словами методиста комунального закладу «Сватівський районний методичний кабінет» Едуарда Пархоменка, займатись плаванням в ньому зможе 240 дітлахів у складі 16 навчально-тренувальних груп.

Басейн у Сватовому будують 9 роківФото: Суспільне Донбас

Басейн у Сватовому будують 9 років

До 2013 року на будівництво басейну освоєно понад 1 млн. 400 тис. грн. бюджетних та спонсорських коштів. Тут поклали дах, провели опалення, вставили вікна та двері, відремонтували адміністративний корпус із технічними кімнатами, приміщеннями для тренерів та душовими. Залили бетоном чашу басейну.

З 2012 року районний відділ освіти, як зазначив Едуард Пархоменко, щороку подавав проєкт будівництва басейну на конкурс проєктів державного фонду регіонального розвитку для отримання бюджетних коштів для його завершення та щоразу отримував відмову.

В ході передвиборчої кампанії 2015 року нинішній міський голова Сватового Євген Рибалко називав басейн одним із «Подарунків попередників» та дав обіцянку його добудувати. Зокрема, в одному із агітматеріалів було зазначено: "…7-річне будівництво басейну "заморожене" – будемо добудовувати..."

Натомість з 2013 року будівництво басейну повністю призупинено. Нині районний відділ освіти проводить корегування проєкту і, за словами начальниці відділу освіти Сватівської РДА Олени Юхновець, орієнтована сума, необхідна для закінчення вирішення проблеми сватівського довгобуду складає 19 млн. 25 тис. гривень

17 липня 2020 року під час візиту до Сватового голова ОДА Сергій Гайдай повідомив, що наступного року на Луганщини за кошти державного бюджету збудують два нових басейни. У Сватовому та Попасній. Зокрема, він зазначив: "Я беру всі дані, передаю в міністерство освіти, молоді і спорту і ми ставимо вже галочку, що він буде в наступному році сто відсотків. Це я вам гарантую".

Житло для переселенців у Рубіжному

У 2017 році Луганська облдержадміністрація на чолі з Юрієм Гарбузом замовила реконструкцію двох будинків, що знаходились в аварійному стані. По закінченню будівництва, понад 250 сімей переселенців повинні були отримати квартири. На реконструкцію будинків з бюджету Луганської облдержадміністрації виділили понад 180 мільйонів гривень. Будинки повинні були здати в експлуатацію в кінці листопада 2017, але їх в експлуатацію так і не здали.

Пізніше, підрядна організація, що займалась будівництвом, порушила умови договору й просто покинула будівельний майданчик. Облдержадміністрація на будівельну компанію подала до суду та виграла справу у 2020 році, відсудивши у будівельної компанії компенсацію у розмірі 15 мільйонів гривень. До цього часу будівельні роботи тимчасово зупинені, а в адміністрації кажуть, що шукають підрядну організацію, яка закінчить будівництво будинків для переселенців.

Квартири для переселенців у РубіжномуФото: Суспільне Донбас

Квартири для переселенців у Рубіжному

У прямому ефірі програми "Звіти наживо" від 26.12.2019 року Сергій Гадай прокоментував ситуацію з будівництвом: "Скоріш за все, це будівництво чекає кримінального провадження, які будуть стосуватись розкрадання грошей при будівництві. По друге с самого початку хтось дуже хотів поставити собі галочку, що щось збудує, але нікого не цікавив кінцевий результат. Річ у тому, що це не будівництво з нуля. Це добудова наявних там недобудованих будинків. На які є люди, які претендують і юридично вони дійсно реально претендують на майбутні квартири."

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди