У столиці поліція припинила діяльність групи рейдерів, які займалися незаконним відчуженням майна київських кооперативів: автогаражів і стоянок для транспорту. Організатору схеми і 14 учасникам повідомили про підозру. Про це інформує Офіс Генерального прокурора.
За даними слідства, підозрювані підробляли документи, змінюючи керівництво гаражних кооперативів у Києві. На підставі фальшивих паперів ділки "переписували" права на нерухомість у державних реєстрах. У такий спосіб фігуранти привласнювали об’єкти і земельні ділянки.

У подальшому рейдери захоплювали майно кооперативів, застосовуючи фізичну силу та погрози. Так вони встановлювали свій контроль над стоянками авто, будівлями і земельними ділянками, що перебували в користуванні гаражних кооперативів.

Поліція затримала керівника організації та чотирнадцятьох учасників. Їм висунули звинувачення за кількома статтями Кримінального кодексу: створення, керівництво злочинною організацією, а також участь у ній, підроблення документів та їх використання і протиправне заволодіння майном підприємств (ч. 1, ч. 2 ст. 255, ч. 4 ст. 358, ч. 3 ст. 206-2 КК України). Фігурантам загрожує до 12 років ув'язнення з конфіскацією майна.

Нині вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою. Слідчі органи встановлюють інших можливих учасників рейдерської групи.
Що відомо про викриття злочинів із нерухомістю і землею на Київщині
У лютому СБУ повідомила про підозру організаторам рейдерського захоплення КП "Бучаводоканал" на Київщині. Серед підозрюваних – керівництво місцевого добровольчого формування.
Також Служба безпеки затримала організаторів злочинної організації, які діяли під виглядом двох добровольчих формувань. Вони залякували підприємців у Києві, вимагаючи у них гроші.
В Офісі Генпрокурора повідомили, що у першій половині 2023 року в Україні суттєво зросла кількість випадків рейдерства у порівнянні з минулим роком. Водночас цьогорічні показники все ще менші, ніж у відповідний період до повномасштабного вторгнення Росії.