ЄС запровадив нові санкції проти Ірану. Що вони передбачають

ЄС запровадив нові санкції проти Ірану. Що вони передбачають

ЄС запровадив нові санкції проти Ірану. Що вони передбачають
Прапор Ірану. Ілюстративне фото: Getty Images

Європейський Союз сьогодні 20 липня ухвалив нові обмежувальні заходи проти Ірану у зв'язку з військовою підтримкою ним Сирії та загарбницької війни Росії проти України.

Про це повідомляється на офіційному сайті Ради ЄС.

Зокрема обмеження включають заборону експорту з Європейського Союзу до Ірану компонентів, які використовуються для будівництва та виробництва безпілотних літальних апаратів.

Також передбачаються обмеження на поїздки та заходи щодо заморожування активів, які можуть бути застосовані до осіб, які беруть участь у виробництві дронів в Ірані.

Крім того, Рада ЄС включила до санкційного списку шістьох громадян Ірану за підтримку ними російського вторгнення в Україну та сирійського режиму.

Цим особам забороняється в'їжджати або проїжджати через території ЄС. Також до них застосують заходи щодо замороження активів.

"Сьогоднішні рішення демонструють рішучість ЄС продовжувати швидко й рішуче реагувати на дії Ірану. Євросоюз засуджує поставку іранських безпілотників Росії та їх смертоносне застосування в агресивній війні проти України", — сказано у заяві.

Раніше, 20 лютого, Євросоюз розширив санкції проти Ірану через порушення прав людини у країні. Про це йдеться в офіційному журналі ЄС.

12 грудня 2022 року країни Європейського Союзу погодили пакет санкцій проти Ірану через постачання зброї Російській Федерації, зокрема, бойових дронів.

Участь Ірану у війні Росії проти України

13 вересня 2022 року військові ЗСУ уперше знищили ударний дрон-камікадзе іранського виробництва, який використали війська РФ.

За даними української розвідки, Росія замовила в Ірані понад 2400 дронів, якими регулярно атакує інфраструктурні і цивільні обʼєкти в Україні. Іран заперечує надання Росії зброї для війни в Україні.

У жовтні 2022-го Американський Інститут вивчення війни (ISW) повідомив, що члени Корпусу вартових ісламської революції Ірану перебувають в окупованому Криму, щоб навчати російських військових користуватися дронами-камікадзе Shahed-136.

1 березня 2023 року британська розвідка повідомила, що у російської армії з'явився другий майданчик для запуску іранських дронів. Тепер РФ почала запускати дрони-камікадзе з Брянської області, що скорочує час підльоту до Києва.

Раніше аналітики з Conflict Armament Research — групи, що вивчає зброю, яка застосовується під час різних військових конфліктів повідомили, що Росія модифікувала іранські дрони "Shahed-131", переробивши їхню ударну частину для того, щоб завдавати максимальної шкоди енергетичній інфраструктурі України.

На початок