Росія та Іран планують обмінюватись електроенергією

Росія та Іран планують обмінюватись електроенергією

ЗМІ
Росія та Іран планують обмінюватись електроенергією
Іранн. Фото: Associated Press

Росія та Іран планують обмінюватися електроенергією за посередництва Азербайджану.

Про це заявив міністр енергетики Ірану Алі Акбар Мехрабіан, повідомляє Mehr.

"Ми перебуваємо у процесі остаточних переговорів та реалізації", — повідомив він.

Міністр додав, що Іран прагне обмінюватися електроенергією із деякими сусідами без оплати.

"Найближчим часом ми розпочнемо обмін електроенергією з Росією через Азербайджан. Також на порядку денному підключення до російської електромережі через Вірменію та Грузію", — сказав Мехрабіан.

Раніше повідомлялось, що Москва і Тегеран розширюють безпрецедентне оборонне партнерство, яке допоможе Кремлю продовжити війну проти України, а також створить загрозу для сусідів Ірану.

Участь Ірану у війні Росії проти України

13 вересня 2022 року військові ЗСУ уперше знищили ударний дрон-камікадзе іранського виробництва, який використали війська РФ.

За даними української розвідки, Росія замовила в Ірані понад 2400 дронів, якими регулярно атакує інфраструктурні і цивільні обʼєкти в Україні. Іран заперечує надання Росії зброї для війни в Україні.

У жовтні 2022-го Американський Інститут вивчення війни (ISW) повідомив, що члени Корпусу вартових ісламської революції Ірану перебувають в окупованому Криму, щоб навчати російських військових користуватися дронами-камікадзе Shahed-136.

1 березня 2023 року британська розвідка повідомила, що у російської армії з'явився другий майданчик для запуску іранських дронів. Тепер РФ почала запускати дрони-камікадзе з Брянської області, що скорочує час підльоту до Києва.

Раніше аналітики з Conflict Armament Research — групи, що вивчає зброю, яка застосовується під час різних військових конфліктів повідомили, що Росія модифікувала іранські дрони "Shahed-131", переробивши їхню ударну частину для того, щоб завдавати максимальної шкоди енергетичній інфраструктурі України.

На початок